Zobacz, jak Wrocław obchodził rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie [Foto, Wideo]

piątek, 24.2.2023 18:25 536 1

W piątek 24 lutego wypada pierwsza rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Od tego dnia wielu Ukraińcom zaczął walić się świat. Śmierć bliskich, bombardowanie miast, niepokój, strach i niepewność przed każdym kolejnym dniem to z pewnością coś, czego żaden z nas nie chciałby doświadczyć. Jednak ogromna nadzieja i duch walki nie opuszczają naszych sąsiadów i liczymy na to, że wszystko skończy się tak, jakbyśmy wszyscy marzyli.

Z okazji I rocznicy wybuchu wojny, we Wrocławiu zaplanowano wiele wydarzeń, o których można przeczytać tutaj:
Mija rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Ilu uchodźców przybyło do Wrocławia? Jakie wydarzenia zaplanowano?

Już przed godziną 16.00 wiele osób zgromadziło się pod Pręgierzem, gdzie śpiewano ukraińskie piosenki patriotyczne. Następnie uroczystości przeniosły się na plac Gołębi, gdzie przeprowadzono część oficjalną uroczystości. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, Hymn Ukrainy i Hymn Unii Europejskiej. Następnie przemawiali przedstawiciele rządu, województwa, miasta oraz Ukrainy, a wśród nich m.in. wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu Jurij Tokar czy wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur.

Wydarzenie zgromadziło wielu Ukraińców, ale również naszych rodaków, którzy przyszli wspierać sąsiadów zza wschodniej granicy w tym niezwykle dla nich trudnym czasie. Na wielu twarzach widoczne było wzruszenie, strach, ale również nadzieja, że uda się wyzwolić ojczyznę z rąk okupanta i wrócić do normalnego życia.

 

foto, wideo: doba.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

autor piątek, 24.02.2023 19:14
1. Ciekawe ilu było Polaków a ilu z Ukrainy? ...