Ekostraż ponownie pomogła zwierzętom z Ukrainy. Pupile trafiły do właścicieli po 1,5-rocznej rozłące [WIDEO]

poniedziałek, 7.8.2023 14:43 230 0

Organizacja "Ekostraż" ponownie uratowała zwierzęta z Ukrainy. Jak sami relacjonują, poniewierane miesiącami zwierzaki na obszarach okupowanych przez Rosjan wróciły do swoich właścicieli, a łzom i wzruszeniu nie było końca.

Członkowie podkreślają, że temat wojny wyraźnie spowszedniał w społeczeństwie, ale oni kontynuują działania pomocowe. Na filmie zaprezentowanym pod artykułem można zauważyć łzy szczęścia i wzruszenia obywatelek Ukrainy, do których wróciły ich pupile - nawet po 1,5-rocznej rozłące. Zwierząt nie zabrały ze sobą dlatego, że nie wydano wówczas pozwolenia na ewakuację.

Ekostraż podjęła się ewakuacji zwierząt z okupowanego przez Rosjan obwodu chersońskiego (z Oleszek).  W czerwcu tego roku Rosjanie wysadzili zaporę na Dnieprze, co skutkowało śmiercią wielu ludzi i zwierząt oraz uniemożliwiło ewakuację cywili. Sytuacja w Oleszkach zaostrzyła się, a ostrzeliwania i bombardowania stały się codziennością tamtejszych mieszkańców. Rosjanie nie oszczędzili nawet schroniska - a cała ewakuacja zwierząt trwała tydzień. Wrocławska organizacja włączyła się w akcję pomocową w jej ostatnim etapie. Był to przejazd z Warszawy do Lwowa.

- Dla tych kilku chwil wzruszenia, radości, łez, ulgi ich właścicieli, którzy nie wierzyli, że kiedykolwiek je odzyskają. Sami się spłakaliśmy już przy pierwszej scenie filmu. 1,5 roku rozłąki starszej pani i starszego psa - podkreślają członkowie Ekostraży.

LINK DO NAGRANIA

POMÓŻ RATOWAĆ ŻYCIE ZWIERZĄT Z UKRAINY:
- na zbiórce pod postem
- BLIK-iem na specjalnej zbiórce na zwierzęta z Ukrainy: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/oleszki
- PAYPAL: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick...
- tradycyjnym przelewem z dopiskiem "zwierzęta z UKR": EKOSTRAŻ, 78 1540 1030 2103 7774 4098 0001 albo
- dobrym słowem na opiniach google: https://g.page/r/CSw_xPCh5fS0EAI/review

Dodaj komentarz

Komentarze (0)