Wielki piknik dla rodzin z Ukrainy

czwartek, 23.6.2022 14:00 178 0

Uciekli przed wojną w Ukrainie – teraz mogą bezpiecznie świętować sportowe sukcesy we Wrocławiu. W najbliższą niedzielę (26 czerwca) rusza wielki piknik dla rodzin z Ukrainy. W programie są m.in. zawody sportowe, pokazy akrobatów i strefa dmuchańców.

Ciężko trenowały przez dwa miesiące. Sześć dni w tygodniu przychodziły na treningi. W najbliższą niedzielę 150 dzieci z Ukrainy spotka się na terenie Pól Marsowych we Wrocławiu, by świętować zakończenie sportowych treningów organizowanych przez Fundację Droga do Sportu pod hasłem „New Life. Same Sport”. – Uczestnicy to dzieci, które uciekły ze swoimi rodzinami przed wojną w Ukrainie. Nasz program umożliwił im uprawianie tych sportów, które wcześniej trenowali w swoim kraju, a które potem zabrała im wojna – mówi Krzysztof Kopertyński, prezes Fundacji Droga do Sportu. Zawodniczki i zawodnicy w wieku od 6 do 15 lat trenowali pod okiem polskich trenerów i ukraińskich studentów AWF piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz lekką atletykę. Dla chętnych zorganizowano również warsztaty z języka polskiego. Bezpłatne zajęcia sportowe były możliwe dzięki wsparciu finansowemu zagranicznych sponsorów, w tym holenderskiej fundacji Euro-Sportring, która organizuje młodzieżowe turnieje piłkarskie w całej Europie, oraz organizacji z Portugalii, Danii, Szwecji i Stanów Zjednoczonych. – Niedzielny piknik będzie zwieńczeniem wysiłków uczestników naszego programu. Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a także wezmą udział w sportowych konkurencjach z nagrodami – mówi Krzysztof Kopertyński. W programie pikniku są występy Pawła Skóry, który zaprezentuje piłkarski freestyle, pokazy akrobatyczne, a także zawody sportowe – strzał na bramkę, przebicie piłki przez siatkę, rzut do celu czy tor przeszkód.  Nie zabraknie również dmuchańców oraz dobrego jedzenia w strefie gastronomicznej.

Piknik wystartuje o godzinie 11.00 na Polach Marsowych przy ul. Mickiewicza 58 i potrwa do godziny 15.00. Ceremonia wręczenia nagród rozpocznie się o godzinie 13.45.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)