Stół drewniany – dlaczego warto w niego zainwestować?

piątek, 15.7.2022 14:38 120

Drewniane stoły są modne od wielu lat. Można je zobaczyć w barach, salonach i kawiarniach, jednak coraz częściej znajdują zastosowanie również w domach, czy mieszkaniach młodych Polaków. Nie może to dziwić. Oferują one nie tylko doskonały wygląd, dodający stylu każdego pomieszczeniu, ale również zachwycają swoją wytrzymałością. To jednak nie wszystko. Oto kilka innych powodów, dlaczego warto zainwestować w drewniany stół. Zapoznaj się z nimi, zanim wyruszysz na zakupy do sklepu meblowego.

Pasuje do każdego stylu mieszkania

Drewno jest pięknym materiałem, który może wzbogacić każdy dom. Niezależnie od tego, czy masz nowoczesny czy tradycyjny dom, drewno może być doskonałym wyborem na stół w jadalni. Świetnie pasuje zarówno do mieszkań i domów z małymi kuchniami, jak i przestrzennych pomieszczeń, gdzie będzie stanowił centralny punkt.

Co ważne, drewno dodaje ciepła i stylu do każdego wnętrza. Może zmienić pustą jadalnie w ciepłą i zachęcającą przestrzeń życiową, a naturalna kolorystyka drewna będzie dobrze współgrać z każdym wystrojem domu

Niesamowita solidność

Stół drewniany jest na tyle solidny, że będzie służył przez długie lata - dlatego są używane od tysięcy lat. Nie ma obawy, że złamie się pod ciężarem talerzy, jedzenia lub napojów. Drewno jest elastyczne, więc nie pęka ani nie łamie się pod naciskiem, a także jest porowate, więc ciecze po prostu wsiąkają w nie, zamiast wsiąkać i powodować uszkodzenia. Drewno posiada również naturalne mechanizmy obronne przed szkodnikami, takimi jak termity. Warto jednak pamiętać, że aby utrzymać stół w dobrej kondycji potrzebna jest odpowiednia jego konserwacja.

Indywidualny charakter

W rzeczywistości każdy drewniany stół jest inny - ma inny wygląd, usłojenie i kolor. Większość tych różnic wynika z faktu, że każde drzewo jest wyjątkowe, ale nawet w obrębie jednego drzewa występują różnice spowodowane takimi czynnikami, jak warunki glebowe i pogoda w roku, w którym rosło. Dzięki temu, kupując drewniany stół zyskujesz pewność, że nabywasz produkt absolutnie wyjątkowy.

Łatwy w czyszczeniu

Stoły drewniane są łatwe do czyszczenia, ponieważ materiał, z którego są wykonane, jest twardy i gładki. Nie ma więc trudności w usunięciu resztek jedzenie, wilgoci, czy kurzu. Wystarczy zwykła szmatka.

Podsumowanie

Drewniany stół to świetny mebel, który doskonale sprawdzi się w każdej kuchni - nie ma przy tym znaczenia jej design. Jego wyjątkowy wygląd sprawi, że wpasuje się on w styl każdego wnętrza.