komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Śląsk Wrocław otwiera sekcję futsalu

czwartek, 26.11.2020 10:21 , komentarze: 0 , odsłony: 223
kategorie artykułu:

Śląsk Wrocław otwiera sekcję futsalu. Nowo powstały zespół będzie grał w II Dolnośląskiej Lidze Futsalu, a pierwsze spotkanie odbędzie się już w styczniu.Śląsk to Śląsk, czyli wielka motywacja i odpowiedzialność

- Każdy z nas miał lub ma styczność z futsalem. Spotykaliśmy się na różnych płaszczyznach, aż w końcu zakiełkowała w nas myśl stworzenia drużyny futsalowej we Wrocławiu, co jest spełnieniem marzeń. To wielka motywacja, ale też odpowiedzialność, gdyż Śląsk to Śląsk bez względu na to, jaka dyscyplina, zawsze stawia sobie wysokie cele - mówi nowy prezes sekcji, Sebastian Bednarz.

Co istotne, sekcja futsalu nie będzie wchodziła w skład "Śląska SA", czyli tego odpowiadającego za zespół piłkarzy, piłkarek, blind footballu i sekcji esportowej. Drużyna futsalowa powstała bezpośrednio przy "wojskowym" WKS-ie.
Perspektywa szkolenia dzieci i młodzieży

- Przekonała nas do tego projektu przede wszystkim perspektywa szkolenia dzieci i młodzieży w tej ciekawej i niezwykle dynamicznej grze. Dla nas szkolenie dzieci i młodzieży jest najważniejszym z zadań, które realizujemy we Wrocławiu, dlatego inicjatywa futsalowego środowiska wydała nam się bardzo wartościowa i pożyteczna. Mając na uwadze jak wiele motywacji i sportowej dumy daje zawodnikom uczestniczenie w rywalizacji sportowej z herbem WKS "Śląsk" na piersi wyraziliśmy zgodę WKS Śląsk Futsal na korzystanie z naszego znaku słowno-graficznego w sezonie 2020/2021 z perspektywą przedłużenia na kolejne lata – zaznacza dyrektor Wojskowych, Janusz Pilch.

Co dalej?

Treningi odbywają się w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy Chełmońskiego, tam drużyna będzie też rozgrywać swoje mecze. Pierwszy trening nowego zespołu zorganizowano 24 listopada, a wszyscy chętni mogą przekonać do siebie sztab szkoleniowy WKS-u i tym samym dołączyć do zespołu, na kolejnych zajęciach.

Rozgrywki II Dolnośląskiej Ligi Futsalu rozpoczną się w grudniu, jednak Śląsk swój pierwszy domowy mecz zagra 3 stycznia 2021 roku, a jego rywalem będzie Zagłębie Wałbrzych. W walce o awans wrocławianie będą mierzyć się także z KKP Gminy Kobierzyce, GOKSiR Dobromierz - Granit Roztoka i Madness Chocianów.

- Wierzymy, że stworzymy tak mocne futsalowe sekcje, jak to jest przynajmniej w FC Barcelonie, Sportingu Lizbona, Dynamie Zagrzeb czy Sparcie Praga. Chcemy dać sporo radości kibicom oraz chcemy godnie reprezentować nasze piękne miasto w tej dyscyplinie sportowej - dodaje prezes Sebastian Bednarz.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 11:35
piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
czwartek, 14.1.2021 15:02
czwartek, 14.1.2021 12:49
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki