Rynek mieszkań we Wrocławiu wtórny i pierwotny

piątek, 15.7.2022 15:11 166

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Oferuje nie tylko zabytki i wyjątkową ofertę kulturalną, ale również niesamowite możliwości rozwoju zawodowego. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na przyjazd do tego miast. Na miejscu szukają mieszkań, które mogliby kupić. W tym artykule analizie poddano tutejszy rynek mieszkaniowy - zarówno wtórny, jak i pierwotny.

Wrocław - miasto rozwijające się

Wrocław to rozwijające się miasto, w którym mieszkają ludzie różnych narodowości. Według badania przeprowadzonego przez CBRE, firmę doradczą na rynku nieruchomości, w 2017 roku Wrocław stał się jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce o największej aktywności rynkowej - jest również w czołówce najlepszych miast do inwestowania. I nie może to dziwić.

Stolica Dolnego Śląska to nie tylko miasto z wyjątkową architekturą i ofertą kulturalną, ale również prężnie rozwijające się centrum finansowe. Bezrobocie w tym regionie od lat utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, co zachęca kolejnych mieszkańców okolicznych miejscowości do przeprowadzki do Wrocławia.

Które dzielnice Wrocławia cieszą się największą popularnością wśród kupujących mieszkania?

Wyniki wyraźnie pokazują, że Śródmieście jest nadal najpopularniejszą dzielnicą wśród osób kupujących mieszkania we Wrocławiu. Co ważne, wybierają je głównie inwestorzy. Śródmieście jest bardzo atrakcyjne dla turystów - samo w sobie jest atrakcją turystyczną i oferuje wiele ciekawych miejsc, w tym historyczne budynki i pomniki, piękne kościoły i parki. To właśnie dlatego, przyjeżdżający do Wrocławia, szukają właśnie tam noclegu.

Duże zainteresowanie wśród kupujących odnotowano także w następujących dzielnicach:

  • Krzyki
  • Psie Pole
  • Dąbie

Dzielnice te mają jedną wspólną cechę: są położone w pobliżu licznych parków i terenów zielonych, co oznacza, że są doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi oraz osób, które cenią spokój.

Ceny mieszkań we Wrocławiu rosną od kilku lat

Wynik badania przeprowadzone przez jeden z portali zajmujący się rynkiem nieruchomości wskazują, że średni koszt jednego metra kwadratowego we Wrocławiu wynosi już blisko 9 000 zł. Pod tym względem stolica Dolnego Śląska znajduje się w ścisłej czołówce w naszym kraju.

Duża uwagę ekspertów zwraca również dynamika cen mieszkań we Wrocławiu - dokładnie rok temu kosztowały one blisko 12 proc. mniej niż obecnie. Co gorsza, zwłaszcza dla kupujących, nic nie zapowiada tego, aby trend ten miał się zmienić w najbliższym czasie.