Leasing samochodu – dobre rozwiązanie na czas kryzysu

wtorek, 13.12.2022 15:06 175

W obawie przed recesją przedsiębiorcy ograniczają wydatki. Według tegorocznego raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego obecna sytuacja gospodarcza nie zachęca właścicieli firm do inwestowania . Bez nich trudno jednak mówić o rozwoju i wzroście zysków w przyszłości. Warto więc korzystać z rozwiązań, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka inwestycji. Dlaczego leasing jest jednym z nich? Przekonaj się.

Bezpieczny leasing dla firm

Leasing to jedna z najpopularniejszych metod nabywania ruchomości stosowana przez przedsiębiorców. Coroczne podsumowania Związku Polskiego Leasingu pokazują, że w ten sposób przedsiębiorcy z sektora MŚP inwestują dziesiątki miliardów złotych. 

Popularność leasingu wynika przede wszystkim z formy tego rozwiązania. Dzięki niemu możesz włączyć nowe pojazdy do firmowej floty – bez ponoszenia jednorazowych wysokich kosztów.

Jak działa leasing? To rozwiązanie podobne do dzierżawy – wybrany pojazd przechodzi do użytku firmy w zamian za dokonywanie miesięcznych opłat. Leasing umożliwia inwestowanie w rozwój działalności bez obciążania firmowego budżetu. Wysokość miesięcznej spłaty można dopasować samodzielnie do potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa.    

Niektóre marki oferują także leasing bez wkładu własnego. Tak jest np. w mAuto, gdzie opłata wstępna może wynosić nawet 0% wartości pojazdu.

Wakacje leasingowe – dodatkowe wsparcie przedsiębiorców

Niskie opłaty miesięczne za leasing to jedno – ale co w sytuacji, gdy niespodziewane wydatki utrudnią spłatę takiego zobowiązania? 

W tym celu firmy leasingowe oddają do dyspozycji klientów dodatkowe wsparcie – tzw. wakacje leasingowe. Co to takiego? To szereg rozwiązań, które umożliwiają odroczenie płatności i uregulowanie ich w dogodniejszym terminie. W ten sposób przedsiębiorcy mogą dalej korzystać z wybranych usług, bez ponoszenia kosztów w postaci odsetek karnych itp.

Z jakich rozwiązań mogą skorzystać użytkownicy leasingu?

  • Wakacje kredytowe – w przypadku problemów ze spłatą bieżącej raty umożliwiają jej odroczenie na określony czas – nawet do kilkunastu dni.
  • Cesja umowy leasingu – oznacza możliwość przeniesienia obowiązującej umowy na inny podmiot gospodarczy.
  • Wcześniejsze zakończenie umowy leasingowej – w sytuacji, gdy wszystkie dotychczasowe opłaty zostały uregulowane w terminie, przedsiębiorca może zdecydować się na wcześniejsze zakończenie umowy.

Takie dodatkowe benefity czynią leasing niezwykle interesującym i korzystnym rozwiązaniem – zwłaszcza w czasach kryzysu. Taka umowa nie stanowi obciążenia dla budżetu. W każdym momencie można z niej zrezygnować, by wygospodarować środki na niespodziewane wydatki.