Kantor Internetowy - 5 powodów, dla których lepiej korzystać z wymiany walut online

piątek, 15.7.2022 14:30 164

Kantor to miejsce w którym możemy dokonać zakupu lub sprzedaży posiadanej przez nas waluty innego kraju. Najczęściej po takie usługi sięgamy przed wyjazdem za granicę, zarówno planując podróż służbową, jak i wakacyjny urlop. Mimo tego, że znalezienie placówki stacjonarnej nie powinno być problemem to jednak coraz częściej korzystamy z kantorów internetowych. Z jakich pięciu powodów warto przeprowadzić taką transakcję online? Podpowiadamy.

1. Całodobowa obsługa

Kantor internetowy działaja przez całą dobę, również w weekendy i święta. Warto także zauważyć, że obsługa w postaci konsultantów stara się udzielać odpowiedzi na bieżąco na pojawiające się zapytania od klientów. Na stronie internetowej znajdziemy kompleksowe informacje na praktycznie każdy temat związany bezpośrednio z zakupem i sprzedażą walut.

2. Korzystne kursy wymiany

Porównując ceny kursów w placówkach stacjonarnych i w internecie bardzo często można zauważyć, że te bardziej korzystne występują online. Nawet wymieniając niewielkie kwoty pieniędzy musimy liczyć się z tym, że istotnie przepłacamy. Dotyczy to zwłaszcza placówek ulokowanych w miejscach takich jak na przykład lotniska. Tam kursy wymiany mogą być sezonowo wyjątkowo wysokie ze względu na duże zapotrzebowanie wśród turystów wybierających się na wczasy.

3. Szybka transakcja

Transakcje są realizowane błyskawicznie i w większości przypadków w pełni automatycznie. Nie ma więc konieczności oczekiwania na potwierdzenie transakcji przez pracownika kantoru internetowego. Wszystko odbywa się szybko i w zaledwie kilka chwil możemy otrzymać wybraną kwotę w walucie obcej na nasze konto. Bez skomplikowanych procedur i zbędnych utrudnień.

4. Oszczędność czasu

Coraz więcej osób dostrzega fakt związany z tym, że transakcja wymiany walut w placówce stacjonarnej nie różni się niczym szczególnym od tej przeprowadzonej przez internet. Zamiast więc tracić czas na dojazd, oczekiwanie w kolejce i wypłatę oraz wpłatę gotówki, lepiej zrealizować to bezpośrednio online oszczędzając mnóstwo cennego czasu.

5. Komfort wyboru

Praktycznie każdy wybierając kantor stacjonarny korzysta z tego, który ulokowany jest w jego najbliższej okolicy. Ceny wymiany walut są do siebie dość podobne, więc zwykle nie ma sensu wyruszać do innego miasta. Natomiast w przypadku kantoru internetowego podejmujemy w pełni świadomą decyzję kierując się zarówno wysokością kursów, jakością obsługi i innymi parametrami, które są dla nas w danym momencie najbardziej istotne. Komfort wyboru odgrywa w tym przypadku istotną rolę.