Jak wykryć zdradę? Skuteczne metody

poniedziałek, 26.2.2024 15:07 153

Zdrada to zawsze bolesny moment dla partnera, ale należy się z nią zmierzyć. Życie w próżni, z licznymi podejrzeniami i niedomówieniami to droga donikąd. Warto pokusić się o próbę udowodnienia zdrady albo obalenia teorii o niewiernym współmałżonku lub niewiernej współmałżonce. Jak najskuteczniej wykryć zdradę? Dlaczego dyktafon szpiegowski czy mini kamera może okazać się nieodłączną częścią wykrywania niewierności w związku? Odpowiadamy!

źródło: pixabay.com

Już na wstępie zaznaczymy, że w poszukiwaniu dowodów zdrady nie wolno się nakręcać. Wyłącznie działanie z tzw. chłodną głową może doprowadzić do efektów śledztwa. Dlaczego to tak istotne? Niewierny partner może szybko się spłoszyć, jeżeli zauważy, że próbujemy wykryć zdradę. Poza tym – nie każde podejrzenie ma odzwierciedlenie w faktach. Niekiedy warto odpuścić i nie nakręcać się na siłę, w praktyce samodzielnie kreując dowody niewierności. To istotne, bo z naciąganymi dowodami nie mamy żadnych szans podczas rozpraw sądowych.

Zdrada – najważniejsze symptomy, które mogą o niej świadczyć

Kiedy warto zwiększyć czujność? Istnieją symptomy, które mogą (ale nie muszą) świadczyć o możliwej niewierności małżeńskiej. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

  • Zmiana sposobu zachowania partnera – partner może częściej uprawiać sport, zmienić hobby albo bardziej (lub mniej) się uśmiechać. Często jest to podyktowane romansem.
  • Brak pociągu seksualnego lub jego nadmiar – psychologowie dowiedli, że romans wiąże się z obniżeniem lub podwyższeniem libido. Nieoczekiwana zmiana podejścia partnera do sfery seksualnej może wiązać się ze zdradą.
  • Unikanie kontaktu psychicznego lub fizycznego – brak kontaktu z partnerem (a niekiedy nawet dziećmi), unikanie rozmów, wspólnych wyjazdów itd. to problem, który może świadczyć o romansie.
  • Ukrywanie telefonu lub innych elementów komunikacji – coraz częściej dochodzi do tzw. cyberzdrady. W takim przypadku partner nie będzie chciał pokazać wiadomości z komunikatorów, gdyż mogą one świadczyć o intymnym charakterze relacji z drugą osobą.
  • Zwiększona liczba nadgodzin i wyjazdów na delegację – partnerzy mogą w takim przypadku kłamać (informując drugą osobę, że jadą na delegację, a tak naprawdę znajdują się z kochanką lub kochankiem w hotelu) albo… mówić prawdę, a romansować w pracy. Warto obserwować jakie relacje łączą partnera ze współpracownikami.

Warto porozmawiać z partnerem na temat jego zachowania. Być może powyższe symptomy wynikają z innych kwestii, które wyjaśnią się jeszcze przed wdrożeniem konkretnych kroków w celu uzyskania dowodów zdrady.

Ciągła komunikacja przez telefon i chowanie smartfona może mieć związek ze zdradą partnera (fot. Pixabay.com)

W jaki sposób znaleźć dowody zdrady? Sprawdź dyktafon szpiegowski

Istnieje kilka możliwości pozyskania niepodważalnych dowodów zdrady. O jakich mowa najczęściej?

Pierwszy sposób to obserwacja i śledzenie bliskiej osoby. Partner, który zdradza najczęściej wskazuje, że wyjeżdża w delegację, ma kolację służbową lub nadgodziny w pracy. Sposobem na sprawdzenie jego alibi jest obserwacja. Można jej dokonać samodzielnie (np. montując w aucie lokalizator) albo wynajmując detektywa.

Jeżeli chcesz opierać się wyłącznie na kwestii obserwacji od strony ludzkiej, warto do sprawy wynająć prywatnego detektywa, który zezna w sądzie jakie są wyniki prowadzonego przez niego śledztwa. W innych przypadkach musisz skorzystać z możliwości nowoczesnej techniki, ułatwiającej pozyskanie materiałów audio lub wideo.

W przygotowaniu materiału dowodowego pomogą takie sprzęty jak podsłuch (najlepiej niewielki dyktafon szpiegowski) oraz mini kamera. Mały podsłuch ukryty w pendrive Lawtech EC-09 lub podsłuch GSM-400 PRO - mikrofon zbiera nawet szept - czas czuwania 40 dni można zostawić w domu albo w samochodzie. Pierwszy jest bardzo mały i świetnie sprawdzi się jako niepozorny sprzęt pozostawiony we wspólnym biurze, z kolei drugi umożliwia nasłuchiwanie otoczenia w czasie rzeczywistym.

Jeżeli z kolei potrzebujesz obrazu, mini kamera M8 WiFi, widzi tekst, dokumenty, mały obiektyw nada się do tego doskonale. Sprzęt również ułatwia kontrolowanie obszaru w czasie rzeczywistym i pozwala dostrzec nawet najmniejsze obiekty.

Niewielki pendrive to tak naprawdę wysokiej klasy podsłuch. Może pomóc w rejestracji dowodu zdrady (fot. Materiały własne)

Co zrobić z dowodami zdrady? Jak należy się zachować?

Przede wszystkim warto zachować spokój. Chociaż jest to trudne, wykładanie wszystkich kart przed partnerem „na gorąco” nie zawsze jest korzystne. Jest to związane z kilkoma kwestiami. Przede wszystkim w momencie dużego zdenerwowania łatwo jest np. o fizyczny atak na partnera, a to utrudnia późniejszą batalię sądową. Poza tym w przypadku pokazania dowodów na nagrywanie partner może próbować je szybko podważyć (z tego powodu przed podjęciem działań inwigilacyjnych dobrze jest skonsultować się z prawnikiem).

Przemyśl, jakie są dalsze kroki, których chcesz się trzymać. Jeżeli czujesz, że związek z powodu zdrady jest zakończony, udaj się do odpowiedniego i wykwalifikowanego prawnika w celu wszczęcia procedury rozwodowej. Dowody, które udało Ci się wcześniej zebrać (fotografie, nagrania audio czy wideo) ułatwią otrzymanie rozwodu z winy partnera, co z kolei jest autostradą do uzyskania najkorzystniejszych dla Ciebie warunków podziału majątku lub wychowania dzieci.