Ekspert SEO – czym zajmuje się specjalista od pozycjonowania stron?

poniedziałek, 20.11.2023 15:27 191

Pozycjonowanie stron w Google to zadanie, jakie ma na celu wypromowanie strony www w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce internetowej na wybrane słowa kluczowe, które są popularne wśród użytkowników i są powiązane z ofertą firmy, która prowadzi działania SEO. Pozycjonowaniem stron zajmują się osoby nazywane potocznie pozycjonerami. Eksperci od SEO to doświadczeni eksperci, którzy wiedzą jak działa algorytm wyszukiwania i potrafią zastosować takie techniki, które przełożą się na efekty i wzrost ruchu.

Nazywam się Kordian Minkina i jestem freelancerem SEO z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży pozycjonowania stron. Jeśli interesuję Cię ten temat i szukasz eksperta, który zajmie się skutecznym pozycjonowaniem dla Twojej firmy. Zapoznaj się z moim artykułem.

Czym zajmuje się ekspert od SEO?

Ekspert od SEO (ang. Search Engine Optimization) zajmuje się optymalizacją treści i struktury stron internetowych w celu poprawy ich widoczności w wynikach wyszukiwarek internetowych. Głównym celem ekspertów SEO jest doprowadzenie do tego, aby strona internetowa osiągała jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania na określone frazy kluczowe.

Aby osiągnąć ten cel, specjaliści od SEO stosują szereg różnorodnych działań, między innymi optymalizację treści pod kątem słów kluczowych, poprawę linków wewnętrznych i zewnętrznych, optymalizację kodu strony, jak również dbałość o szybkość ładowania się strony czy też jej responsywność.

Ponadto, specjaliści od SEO często monitorują wyniki swoich działań za pomocą różnych narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics czy Search Console, aby stale dostosowywać strategię optymalizacyjną do zmieniających się algorytmów wyszukiwarek oraz potrzeb użytkowników. 

Ponadto, osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron muszą być na bieżąco z nowinkami i trendami w dziedzinie wyszukiwania internetowego, ponieważ jest to bardzo dynamiczna branża, w której zmiany mogą następować nawet kilka razy w ciągu roku.

Oczywiście, wiedzę i umiejętności w zakresie SEO można zdobyć poprzez szkolenia i kursy, ale dobre zrozumienie algorytmów wyszukiwarek oraz umiejętność stosowania praktycznych rozwiązań zawsze pozostaje kluczowa dla sukcesu w tej dziedzinie, dlatego tak ważna jest wieloletnie praktyka i testy. 

Specjalista od SEO może pracować jako freelancer, współpracować z agencjami marketingowymi, lub też być zatrudnionym na stałe przez firmę, która stawia na rozwój swojej widoczności w Internecie. 

Co trzeba umieć w SEO? Pożądana lista umiejętności specjalisty ds. pozycjonowania

W dzisiejszych czasach umiejętność pozycjonowania (SEO) jest niezwykle ważna dla każdej firmy, która chce odnieść sukces w Internecie. Specjaliści ds. pozycjonowania muszą być wyposażeni w szeroki zakres umiejętności, aby skutecznie zwiększać widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Pożądana lista umiejętności specjalisty ds. pozycjonowania obejmuje zarówno umiejętności techniczne, jak i analityczne.

Eksperci SEO muszą być zaznajomieni z konkretnymi narzędziami do SEO i posiadać szeroki wachlarz umiejętności, takich jak między innymi:

 • Google Analytics, Search Console, SEMrush czy Ahrefs. Muszą również posiadać umiejętności analityczne, aby w pełni zrozumieć dane dotyczące ruchu na stronie internetowej i nawyków użytkowników.
 • Wyszukiwanie odpowiednich słów kluczowych, ponieważ odpowiednie frazy mogą znacząco wpłynąć na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. 
 • Specjaliści muszą również posiadać umiejętność optymalizacji treści, zarówno pod kątem użytkowników, jak i algorytmów wyszukiwarek.
 • Znajomość technik linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, a także umiejętność budowania solidnego profilu linków, jest niezwykle istotna.
 • Ponadto, specjaliści SEO powinni być zaznajomieni z zasadami optymalizacji technicznej strony internetowej, takimi jak struktura URL, tagi meta, szybkość ładowania strony czy responsywność.
 • Umiejętność monitorowania i raportowania postępów w dziedzinie SEO jest równie istotna, aby móc ciągle dostosowywać strategię pozycjonowania do zmieniających się warunków rynkowych.
 • Wreszcie, umiejętności komunikacyjne również odgrywają ważną rolę, ponieważ specjaliści ds. pozycjonowania często współpracują z innymi działami w firmie oraz zewnętrznymi partnerami.

Dlaczego warto zatrudnić eksperta SEO?

Zatrudnienie eksperta SEO może znacząco wpłynąć na sukces Twojej firmy w internecie. Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z usług specjalisty ds. optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

 • Po pierwsze, ekspert posiada wiedzę i doświadczenie w dziedzinie SEO, co oznacza, że będzie w stanie zoptymalizować Twoją stronę internetową w sposób skuteczny, zgodnie z obowiązującymi standardami.
 • Po drugie, zatrudnienie eksperta pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek, które musiałbyś poświęcić na samodzielną naukę i implementację strategii SEO.
 • Po trzecie, profesjonalista z pewnością wykorzysta najlepsze praktyki SEO, co przyczyni się do poprawy widoczności Twojej strony w wynikach wyszukiwania.
 • Po czwarte, ekspert będzie monitorować i analizować skuteczność działań SEO, co pozwoli ci śledzić postępy i dostosować strategię w razie potrzeby.
 • Po piąte, zatrudnienie eksperta SEO to inwestycja w rozwój Twojej firmy, ponieważ skuteczna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek może przyczynić się do zwiększenia ruchu na Twojej stronie, a co za tym idzie - większej liczby potencjalnych klientów. 

Ile zarabia ekspert SEO?

Według danych z serwisu Wynagrodzenia.pl, średnie wynagrodzenie starszego specjalisty SEO wynosi około 8 560 PLN/brutto – co według mnie jest stosunkowo niską kwotą, podczas gdy profesjonaliści od pozycjonowania w Google mogą zarabiać średnio 20 000 PLN/brutto i więcej.

Jeśli wykonujesz działania z zakresu SEO jako freelancer, Twój dochód zależy od liczby obsługiwanych klientów oraz osiąganych rezultatów.

Więcej o tym ile zarabia i czym zajmuje się ekspert SEO możesz przeczytać w moim wpisie na blogu pt. "Ekspert SEO - czym zajmuje się specjalista SEO?".

Ekspert od lokalnego pozycjonowania w Google - kto to taki?

Ekspert od lokalnego pozycjonowania w Google to specjalista w dziedzinie marketingu internetowego, który ma głęboką wiedzę na temat tego, jak wypromować lokalną firmę w wyszukiwarce Google. Osoba taka jest w stanie zoptymalizować strony internetowe oraz wizytówki Google Moja Firma, aby zdobyć wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania dla konkretnych lokalizacji.

Ekspert od lokalnego pozycjonowania wie, jak wykorzystać narzędzia Google, mapy Google oraz inne lokalne katalogi, aby zwiększyć widoczność firmy w danej okolicy. Ponadto, taki specjalista posiada umiejętności analityczne, które pozwalają mu badać konkurencję oraz monitorować efektywność działań marketingowych. Dzięki temu może on dostosować strategię pozycjonowania lokalnego do zmieniających się warunków rynkowych i zachowań klientów.

Ekspert od lokalnego pozycjonowania w Google jest niezbędnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą dotrzeć do lokalnej klienteli i zwiększyć swoją widoczność w internecie. Dzięki wsparciu takiego specjalisty, firmy mogą skutecznie konkurować z innymi lokalnymi działalnościami oraz przyciągać nowych klientów poprzez wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Ekspert od lokalnego pozycjonowania może pomóc firmom zdobyć pozytywne opinie oraz budować pozytywny wizerunek marki w sieci, co jest kluczowe dla budowania zaufania klientów.

Jak szukać eksperta SEO od pozycjonowania zagranicą? 

Poszukiwanie eksperta SEO do pozycjonowania stron zagranicą może być trudnym zadaniem, ale istnieje kilka kroków, które mogą pomóc w znalezieniu najlepszego specjalisty do tego zadania. Pierwszym krokiem jest zbadanie doświadczenia eksperta w pozycjonowaniu stron internetowych na rynkach zagranicznych.

Ważne jest, aby specjalista miał doświadczenie w pracy z różnymi krajami i znał specyfikę każdego z nich. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie referencji i opinii dotychczasowych klientów. Przeczytanie opinii innych firm, które korzystały z usług danego specjalisty, może dać wyobrażenie o jego kompetencjach i efektywności w pozycjonowaniu stron zagranicznych.

Ponadto, istotne jest sprawdzenie umiejętności analitycznych eksperta oraz znajomość narzędzi SEO stosowanych do pozycjonowania stron zagranicznych. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie dostępności i elastyczności eksperta. Pracując z klientami zagranicznymi, ważne jest, aby specjalista był dostępny w różnych strefach czasowych i elastyczny w podejściu do potrzeb klienta.

Dowiedz się również: Jak rozpocząć biznes w Niemczech.

Wyszukując eksperta SEO do pozycjonowania stron zagranicznych, należy zatem zwrócić uwagę na doświadczenie, referencje, umiejętności analityczne oraz elastyczność w pracy. Dzięki temu można znaleźć najlepszego specjalistę, który pomoże w osiągnięciu sukcesu na rynkach zagranicznych.