komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

Dopłaty do odszkodowań – skuteczny sposób na zaniżone odszkodowanie

poniedziałek, 3.8.2020 14:03 , odsłony: 198
kategorie artykułu:

Wielu kierowców spotkały mniejsze lub większe kolizje czy też poważne wypadki samochodowe. Ich wystąpienie to nie tylko nerwy i stres, ale przede wszystkim koszty napraw konieczne do poniesienia. Poszkodowany w takiej sytuacji zawsze ma prawo do uzyskania odszkodowania z OC sprawcy kolizji. Zdarzają się jednak sytuacje, że wypłacone odszkodowanie zostało zaniżone. W takiej sytuacji poszkodowany ma prawo odwołać się od decyzji ubezpieczyciela, skierować sprawę na drogę sądową bądź też skorzystać z dopłaty do odszkodowania. Czym jest ostatnia opcja? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Co to jest i na czym polega dopłata do odszkodowania?

Poszkodowany, który uzyskał zaniżone odszkodowanie, ma prawo do odwołania się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego i tym samym ubiegania się o dopłatę do odszkodowania. Dopłata należy się w sytuacji, gdy uzyskane środki uniemożliwiają pokrycie kosztów naprawy samochodu. Co więcej, z opcji tej mogą skorzystać osoby, które uzyskały już środki tzn. pieniądze zostały im fizycznie wypłacone.

W praktyce najczęściej okazuje się, że towarzystwa odmawiają uwzględnienia reklamacji. W takim przypadku jedynym wyjściem jest skierowany sprawy na drogę sądową. Niestety rozwiązanie to nie jest przyjemne ani łatwe. Wynika to z faktu, iż wielkość szkody i brak możliwości pokrycia strat z uzyskanych środków spoczywa na poszkodowanym. To on samodzielnie musi ustalić o ile odszkodowanie zostało zaniżone. Dodatkowo, sądowa batalia nie daje gwarancji wygranej ani szybkiego uzyskania środków.

Dużo korzystniejszym i równie korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firmy odszkodowawczej TAKE CARE, która zajmuje się uzyskiwaniem dopłat do odszkodowań. Sam proces polega na przeniesieniu prawa do zaniżonej części odszkodowania na firmę za wcześniej ustaloną kwotę. Oznacza to, że poszkodowany w ciągu kilku dni uzyskuje środki na koncie, nie ponosi przy tym żadnych kosztów ani ryzyka, a całą sprawą zajmują się specjaliści.

Proces ten odbywa się najczęściej w formie odkupu odszkodowań na podstawie cesji wierzytelności. Poszkodowany musi wiedzieć, że przy podpisaniu umowy jednocześnie zrzeka się praw do zaniżonej części odszkodowania. Kwoty, które Klient otrzymał od towarzystwa jeszcze przed zawarciem cesji są jego własnością i przedmiot umowy ich nie dotyczy. Po zawarciu porozumienia, uzyskuje on środki uzgodnione z firmą nazywane dopłatą do odszkodowania. Firma w tym samym czasie zyskuje możliwość dochodzenia zaniżonej części odszkodowania.

Kto może uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Z dopłaty do odszkodowań może skorzystać każdy poszkodowany, który nie zdecyduje się na samodzielną próbę dochodzenia zaniżonego odszkodowania. Jeśli podejrzewasz, że zaproponowane bądź uzyskane przed towarzystwo środki są zbyt małe – możesz skorzystać z pomocy TAKE CARE. Wystarczy, że prześlesz kosztorys szkody i przekonasz ich o słuszności swoich podejrzeń.

Zaznaczamy również, że osoby, które chcą zawrzeć porozumienie z firmą odszkodowawczą musza spełnić następujące warunki:

 • odszkodowanie zostało im wypłacone, a fakt ten może zostać potwierdzony otrzymaną decyzją bądź też wyciągiem z rachunku bankowego,
 • decyzja o przyznaniu odszkodowania została wydana nie wcześniej niż przed upływem 3 lat od momentu zgłoszenia się po dopłatę,
 • poszkodowany nie zawarł ugody z ubezpieczycielem,
 • szkoda miała miejsce na terenie Polski,
 • szkoda została rozliczona gotówkowo tj. towarzystwo z góry wypłaciło środki na naprawę pojazdu.

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Poszkodowani, którzy chcą uzyskać dopłatę do odszkodowania muszą zebrać jak najdokładniejszą dokumentację na temat szkody. Odpowiednio zebrane dokumenty pozwalają potwierdzić, że odszkodowanie zostało zaniżone, ale też właściwie ustalić wysokość dopłaty. Korzystając z usług firm odszkodowawczych poszkodowany zyskuje pewność, że sprawa została rzetelnie przeanalizowana a uzyskane środki pozwolą usunąć prawidłowo szkodę. W TAKE CARE wstępna analiza jest wykonywana bezpłatnie – wiedza, doświadczenie i odpowiednie przygotowanie specjalistów pozwala zyskać rzetelne rozeznanie i podjąć decyzję co do dalszej ewentualnej współpracy.

Wystarczy, że wykonasz 3 poniższe kroki, by uzyskać należne Ci środki. Mianowicie:

 • KROK 1 – skontaktuj się mailowo lub telefonicznie z przedstawicielem firmy i przekaż dokumenty otrzymane z zakładu ubezpieczeń. Wśród nich powinny się znaleźć kosztorys, decyzja, skan polisy, ale też zdjęcia uszkodzonego pojazdu i wszelkie inne przydatne informacje,
 • KROK 2 – na podstawie uzyskanych dokumentów i informacji specjalista od zaniżonych odszkodowań przeanalizuje sytuację i przedstawi propozycję odkupu szkody. Analiza ta najczęściej trwa około 3 – 4 dni – oznacza to, że w krótkim czasie uzyskasz decyzję na jaką czekasz,
 • KROK 3 – jeśli zgadasz się z zaproponowaną ofertą wystarczy, że zaakceptujesz jej warunki i podpiszesz umowę cesji szkody. Ustalone wynagrodzenie w ciągu kilku dni znajdzie się na Twoim rachunku bankowym, a Ty będziesz mógł usunąć szkodę i zapomnieć o problemie.

Jakie zalety ma odkup szkody?

Największą zaletą uzyskania dopłaty do odszkodowania jest pewność, że otrzymane środki są własnością poszkodowanego, bez względu na wynik procesu odszkodowawczego. Nawet w sytuacji, gdy ostateczny wynik sprawy nie będzie korzystny dla firmy odszkodowawczej, Klient i tak zatrzymuje uzyskane środki.

Warto pamiętać, że dopłata do odszkodowania jest wypłacana w możliwie jak najkrótszym czasie od momentu podpisania umowy – najczęściej jest to kilka dni. Oznacza to, że poszkodowany nie musi czekać na zakończenie sporu w sądzie, a wynik jest mu obojętny. To firmie odszkodowawczej zależy na pozytywnym zakończeniu sprawy.

Co więcej, osoba wnioskująca o dopłatę do odszkodowania wartość odkupu zna jeszcze przed podpisaniem umowy. Doskonale wie, na jaką wysokość środków może liczyć, ale też jaka będzie całkowita kwota odszkodowania obejmująca środki od ubezpieczyciela i z tytułu dopłaty do odszkodowania.

Współpracują z TAKE CARE możesz być pewny, że warunki umowy i współpracy będą jasne i przejrzyste, a uzyskane środki zostaną rzetelnie wypłacone i pozwolą fachowo usunąć szkodę.

Jakie dokumenty są niezbędne do weryfikacji odszkodowania?

Osoby, które chcą uzyskać dopłatę do odszkodowania muszą przekazać firmie zajmującej się odkupem szkód szereg dokumentów. Ich rodzaj jest uzależniony od sytuacji, ale też rodzaju polisy ubezpieczeniowej. I tak w przypadku szkód z polisy OC sprawy są wymagane:

 • kosztorys naprawy auta przygotowany przez ubezpieczyciela (w przypadku szkody częściowej),
 • kosztorys naprawy, na podstawie którego orzeczono szkodę całkowitą i wycena wartości pojazdu przed szkodą i po szkodzie (w przypadku szkody całkowitej).

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku szkód z polisy AC. W takiej sytuacji należy przedłożyć:

 • kosztorys naprawy auta przygotowany przez ubezpieczyciela i skan polisy AutoCasco (w przypadku szkody częściowej),
 • kosztorys naprawy, na podstawie którego orzeczono szkodę całkowitą i wycena wartości pojazdu przed szkodą i po szkodzie oraz skan polisy AutoCasco (w przypadku szkody całkowitej).

Jeśli masz pytania odnośnie do dopłaty do odszkodowań, chcesz dowiedzieć się więcej bądź skorzystać z bezpłatnej wstępnej analizy dokumentów – nie czekaj. Skontaktuj się ze specjalistami możliwie jak najszybciej – pozwoli Ci to sprawnie i rzetelnie przedstawić sytuację, ale też uzyskać należne środki.

 

 
wtorek, 22.9.2020 10:14
wtorek, 22.9.2020 09:01
wtorek, 22.9.2020 08:56
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
poniedziałek, 21.9.2020 10:11
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki