komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Amatorzy łowienia ryb na lodowej tafli

wtorek, 13.3.2018 09:04 , komentarze: 0 , odsłony: 457
kategorie artykułu:

Na Jeziorze Bystrzyckim można jeszcze spotkać wędkarzy, którzy lubują się w łowieniu ryb na lodzie. Dla jednych jest to sport, dla innych hobby. Wszystkich łączy adrenalina i poczucie bezkresnej wolności. Jest tylko ja, natura, spokój i to co złowię. 

- Łowienie przez przerębel jest zupełnie inne niż w okresie letnim. Latem przyjeżdżam na ryby przede wszystkim odpocząć. Nie zawsze nawet liczy się czy coś złowię. Zimą urok ma sam lód. Trudno jest to wytłumaczyć. To jest jak przygoda. Tylko ja, przerębel i koledzy – mówi Kamil Sęk. 

Skuty lodem zbiornik wody pozwala wędkarzom wyjść poza brzeg i ustawić nawet na środku jeziora.

- Przygotowanie miejsca jest procesem, który można określić jako rytuał. Najpierw szukamy odpowiedniej pozycji. Później należy wyciąć przerębel. Kiedy już będziemy to mieli, rozkładamy się ze sprzętem i już. Zarzucasz i czekasz – opowiada Robert Majek

- Ważne jest też, żeby wiedzieć kiedy możemy w ogóle wejść na lód. Myślę tu o temperaturze wody, powietrza, ale też samej pory roku – dodaje pan Kamil.

Zbliża się wiosna. Temperatura się podnosi. Wędkarze zaczynają coraz częściej pojawiać się w swoich ulubionych miejscach. Jedni idą łowić ryby, inni idą posiedzieć by nacieszyć się naturą. Dla wielu wyjście na lód to też igranie z niebezpieczeństwem. Nikt specjalnie jednak nie zwraca na to uwagi. Nawet tu liczy się adrenalina. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
1
wczoraj, 23 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 13:43
poniedziałek, 18.6.2018 11:38
poniedziałek, 18.6.2018 11:31
poniedziałek, 18.6.2018 10:37
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele