komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

Pracuje w Komendzie Miejskiej Policji i pisze książki

piątek, 9.2.2018 09:51 , komentarze: 0 , odsłony: 441
kategorie artykułu:

Kilka tygodni temu Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie przyznawania stypendiów na rok 2018 osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami. Wśród sześciu nazwisk, które otrzymały na realizację wyznaczonych celów 4 tysiące złotych znalazła się także Irena Raszka, pracująca od 18 lat w Komendzie Miejkiej Policji w Wałbrzychu.

Wałbrzyszanka blisko 3 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. 

Do tej pory napisała blisko 2 tysiące wierszy i wierszyków. Są one przeznaczone dla dorosłych jak i dla dzieci. Warto dodać, że niespodziankę przygotowała Irenie Raszce jej bratowa, która własnoręcznie wykonała dwa egzemplarze książeczek przeznaczonych dla dzieci pn. „Słodkich snów” oraz „Bajeczki dla Kubusia”.  Unikatowe wydania posiadają własnoręcznie wykonane ilustracje. 

Od pewnego czasu wałbrzyszanka spotyka się z najmłodszymi w szkołach, przedszkolach oraz bibliotekach, by poczytać im swoje utwory. Odbiór oczywiście jest bardzo pozytywny, dlatego Irena Raszka zapraszana jest jest także poza granice naszego miasta. Dzieła prezentowała już m.in. w Głuszycy, a ma zaproszenia do Opola, Raciborza, Zielonej Góry i Leszna. Za pieniądze ze stypendium autorka zamierza wydać większą ilość bajek dla dzieci.

Irena Raszka to pozytywna osoba realizująca swoje marzenia i duma całej wałbrzyskiej komendy. Mieć kogoś takiego w swoim gronie to wielki zaszczyt. Irenie Raszcze życzymy sukcesu wydawniczego i samych przyjemnych chwil podczas czytania bajek i bajeczek najmłodszym.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 55 min temu
czwartek, 24.5.2018 08:20
środa, 23.5.2018 11:58
poniedziałek, 21.5.2018 14:53
niedziela, 20.5.2018 14:25
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro