Wałbrzyska policjantka czytała dzieciom legendy z regionu

piątek, 17.9.2021 10:19 228 0

„Baśniowy Kącik Malucha” - pod takim hasłem Biblioteka pod Atlantami w Wałbrzychu rozpoczęła cykl spotkań literackich dla przedszkolaków i uczniów, podczas których prezentowane będą najpiękniejsze baśnie z naszego regionu. Wałbrzyska Policja chętnie włączyła się do akcji i czytała najmłodszym najlepsze pozycje z literatury dziecięcej.

W miniony wtorek, a także 16 września funkcjonariuszka z wałbrzyskiej komendy wzięła udział w akcji „Baśniowy Kącik Malucha”. Podczas spotkania z przedszkolakami oraz uczniami klas II z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5 w Wałbrzychu przeczytała dzieciom trzy legendy z książki Krzysztofa Kwaśniewskiego p.t.„ Legendy i podania wrocławskie i dolnośląskie”. Spotkania odbyły się w Bibliotece pod Atlantami w wałbrzyskim rynku.

Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i z zaciekawieniem wysłuchali prezentowane legendy. Po odczytaniu wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach artystycznych, gdzie wykazali się dużą kreatywnością. Dzieci miały do wykorzystania elementy z czytanych legend takie jak węgiel czy „złoto”.

Poprzez głośne czytanie starannie dobranych, wartościowych książek podnosimy ogólny poziom kultury i wiedzy dziecka. Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)