UJ wreszcie pokonany. AZS PWSZ w półfinale Pucharu Polski

niedziela, 25.2.2018 17:06 1303 0

Na bocznym boisku Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua Zdrój w Wałbrzychu, AZS PWSZ Wałbrzych podejmował krakowską drużynę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mecz był rewanżem za porażki z halowych rozgrywek. Stawką awans do półfinału rozgrywek o Puchar Polski kobiet.

Mecz od pierwszej minuty toczył się w żywym tempie. Zarówno jednej jak i drugiej drużynie zależało na osiągnięciu przewagi w środkowej strefie boiska. Przenikliwe zimno i wiejący wiatr nie ułatwiał zadania. Lepiej w tych warunkach zaadaptowała się drużyna gospodarzy, która już w 11 minucie strzeliła pierwszego gola. Bardzo ładną akcję celnym strzałem pod poprzeczkę zakończyła, przeżywająca imponująca zwyżkę formy, Julita Głąb.

Krakowianki próbowały szybko odrobić straty jednak ich akcje najczęściej kończyły się 30 metrów przed bramką Klimek. Do przerwy wałbrzyszanki prowadziły 1:0.

Po zmianie stron UJ Kraków natychmiast doprowadza do wyrównania. PWSZ natychmiast ruszył do ataku. Drużyna spod Wawelu gubi się w swoich poczynaniach i po jednym z nieczystych zagrań, sędzia dyktuje rzut wolny. Fenomenalnym uderzeniem popisuje się Anna Rędzia. Piłka jednak zostaje przez Klabis wybroniona. Do piłki dopada Julita Głąb. Jej uderzenie zatrzymała poprzeczka.

Wałbrzyska drużyna uzyskuje delikatną przewagę, której nie potrafi przełożyć na zdobycze bramkowe. W końcu niemoc strzelecką gospodyń przełamuje Siwińska i PWSZ od 70 minuty ponownie na prowadzeniu. Wynik pomimo kilku szans, do końca meczu się nie zmienił. Wałbrzyszanki awansowały do półfinału Pucharu Polski Kobiet.

AZS PWSZ Wałbrzych - UJ Kraków 2:1 (1:0) 11' Głąb, 70' Siwińska

PWSZ: Klimek - Siwińska, Mesjasz, Szewczuk, Pluta, Dereń, Rędzia, Zawadzka, Głąb Rapacka, Rozmus