W zimowej aurze wałbrzyscy policjanci pokonali 31-kilometrową trasę rajdu pieszego „Sowie dreptanie”

środa, 13.12.2023 12:04 420 0

W miniony weekend na terenie powiatu wałbrzyskiego zorganizowany został rajd turystyczno - rekreacyjny pn. "Sowie dreptanie", w którym wzięli udział także wałbrzyscy funkcjonariusze. St. sierż. Anna Zgiet i asp. Paweł Głębocki z pierwszego komisariatu, a także sierż. szt. Agnieszka Zgiet z drugiego komisariatu, w pięknych zimowych warunkach pieszo pokonali 31-kilometrową trasę zawodów, do których zgłosiło się łącznie ponad 250 zawodników i zawodniczek.

Chodzenie po górach i wędrówki piesze to pasja trojga wałbrzyskich policjantów, dlatego od dłuższego już czasu biorą oni udział w tego rodzaju wyprawach. W ostatnim czasie wystartowali w Przygodowym Rajdzie na Orientację „Tropiciel”, który zorganizowany został w Krośniku, a także przeszli trasę głuszyckiego maratonu pieszego, czyli „Sudeckiej Żylety”.

Tym razem w zimowej aurze i w pięknej scenerii Gór Sowich wałbrzyscy policjanci w sobotę przeszli ponad 30 kilometrów. Wszyscy zgromadzeni na starcie zawodnicy wystartowali o godzinie siódmej spod Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Bocznej w Walimiu. Limit czasowy na ukończenie przejścia wynosił 10 godzin, ale mundurowi poradzili sobie z trudami na trasie dużo szybciej. Łącznie do pokonania było blisko 1,5 tysiąca metrów przewyższeń. Pomimo dużego zmęczenia trudami zaśnieżonej trasy, funkcjonariusze zapowiadają, że już niebawem zgłoszą się do kolejnego rajdu pieszego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)