komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 22 marca 2019

Katarzyny, Boguslawa

Nietrzeźwy, bez uprawnień i przeglądu auta spowodował kolizję i próbował zbiec

piątek, 13.7.2018 09:14 , komentarze: 0 , odsłony: 865
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w minioną niedzielę mieszkańca Wałbrzycha, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia drogowego z innym pojazdem. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna utracił w lutym tego roku prawo jazdy za popełnienie podobnego przestępstwa. Teraz 40-latek może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

8 lipca około godziny 14:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej w Strudze na drodze wojewódzkiej W376. Uczestnicy mieli oczekiwać na funkcjonariuszy na jednym z parkingów przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju. Jak się okazało sprawca po zatrzymaniu swojego pojazdu pozostawił go otwartego, uciekł i schował się za jednym z supermarketów. 

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów na miejscu zdarzenia świadkowie wskazali ukrywającego się sprawcę. Funkcjonariusze od razu wyczuli od 40-letniego kierującego samochodem osobowym woń alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny aż 2,73 promila tej substancji w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że wałbrzyszanin kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień. W lutym tego roku utracił prawo jazdy także za jazdę pod wpływem alkoholu. Za brak przeglądu technicznego mundurowi odebrali 40-latkowi również dowód rejestracyjny samochodu, a sam pojazd na koszt użytkownika został odholowany na parking strzeżony. 

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. 

Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz