„Projekt z ZUSówką” konkurs plastyczno-filmowy. Uczniowie z Wałbrzycha laureatami!

wtorek, 7.5.2024 11:22 258 0

Uczniowie ze szkół z Głogowa, Wałbrzycha i Świdnicy laureatami konkursu ogłoszonego przez ZUS. W siedzibie Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy odbyło się uroczyste podsumowanie edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla dzieci i młodzieży oraz wręczenie nagród najlepszym twórcom - autorom najbardziej atrakcyjnych plakatów, filmów i komiksów o ubezpieczeniach społecznych.

W konkursie plastyczno-filmowym o zasięgu regionalnym dla Dolnego Śląska wzięło udział 52 uczniów z 18 dolnośląskich szkół podstawowych. Uczniowie stworzyli, w jego ramach, świetne plakaty (13), komiksy (6) i filmy (7) dot. ubezpieczeń społecznych. Pokazywali w nich, że ubezpieczenia społeczne są ważne. Był to półfinał dolnośląski.

Jak podsumowała Emilia Nowakowska z Oddziału ZUS w Legnicy: Uczniowie pięknie wyrazili się w różnych formach plastycznych, przy zastosowaniu ciekawych technik. Finalnie jury konkursu przyznało nagrody dla 19 uczniów z I, II i III miejsca – w każdej kategorii (film, plakat, komiks) plus jedno wyróżnienie specjalne dla ucznia szkoły specjalnej. Najlepsze trzy prace (komiks, film, plakat) z Dolnego Śląska zostają zakwalifikowane do etapu centralnego konkursu w Warszawie.

Już wkrótce nasze dolnośląskie prace będą rywalizowały z innymi najlepszymi pracami w każdej kategorii z pozostałych 15 województw. Zwycięzców konkursu ogólnopolskiego poznamy w terminie do 1 czerwca 2024 r. Najlepsze projekty będą opublikowane na stronie www.zus.pl/edukacja

- To jest konkurs dla naszych najmłodszych, ale przecież przyszłych klientów ZUS. Organizujemy go po to żeby dorastali ze świadomością tego jak ważne są ubezpieczenia społeczne i zbieranie kapitału na przyszłą emeryturę - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Gratulujemy najlepszym uczniom z I miejsc: Hani, Zuzi, Tosi, Zuzi, Małgosi, Frankowi i Zuzi ze szkół z Głogowa, Wałbrzycha i Świdnicy!

  •          W kategorii FILM najwyższa liczba punktów i I miejsce - Hanna Ptaszyńska, Zuzanna Budel, Antonina Matkowska, Zuzanna Romanowicz, Małgorzata Sarbinowska – klasa III, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie.
  •          W kategorii KOMIKS najwyższa liczba punktów i I miejsce - Zuzanna Rymczak – klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Świdnicy.
  •          W kategorii PLAKAT najwyższa liczba punktów i I miejsce - Franciszek Chochol – klasa III, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Daisy Hochberg von Pless w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu
  •          Pozostali zwycięzcy z II i III miejsc wywodzą się ze szkół z: Wołowa, Bukowiny Sycowskiej, Lubania Śląskiego, Kamiennej Góry, Głogowa, Wałbrzycha i Dzierżoniowa.
  •          Organizatorem konkursu regionalnego dla Dolnego Śląska był Oddział ZUS w Legnicy.
  •          Pozostałe szkoły podstawowe, które brały udział w rywalizacji konkursowej, wywodzą się z takich miejscowości: Wróbliniec, Rosochata, Sokołowiec, Świeradów Zdrój, Krzeszów, Walim, Pisarzowice, Jelenia Góra.

Konkurs „Projekt z zusówką” został objęty patronatem honorowym Pana Prezydenta Miasta Legnica, Tadeusza Krzakowskiego. Partnerami tego dolnośląskiego konkursu byli: Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy z Dyrektorem Panią Agnieszką Sochą (wsparcie organizacyjne) oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z Prezesem Zarządu Panem Przemysławem Bożkiem (wsparcie sponsorskie).

Autorem wszystkich zdjęć jest Piotr Krzyżanowski z Gazety Wrocławskiej. Dwa zdjęcia z widokiem na salę wykonała Anna Pióro.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)