Noclegi nad jeziorem - wyjątkowy wypoczynek z widokiem na góry. Sprawdź specjalne oferty i ceny w Dream Apart!

środa, 8.5.2024 11:35 279

Wybierając miejsce wakacyjnego odpoczynku często stajemy przed dylematem "co wybrać?". Jeziora czy góry? Albo Morze Bałtyckie. Chcielibyśmy mieć piękne widoki, wygodne pokoje w hotelu i sporo możliwości relaksu, a jednocześnie pozwiedzać to i owo w najbliższej okolicy. Co byście powiedzieli jeśli zaproponujemy Wam dzisiaj wypad do Kozubnika lub Zarzecza.

Dlaczego warto tam pojechać?

Kurort Kozubnik Porąbka w Beskidach leży pomiędzy jeziorami Międzybrodzkim i Czanieckim. Po sąsiedzku zobaczycie stoki Beskidu Małego z najsłynniejszą w okolicy Górą Żar (761 m.n.p.m.). Znajdziecie tu piękne hotele, cudne widoki zarówno na góry, jak też i na jezioro. Na niektóre okoliczne wzniesienia prowadzą szlaki - niezbyt trudne, możliwe do przejścia dla niemal każdego przeciętnie sprawnego turysty. Jeśli ktoś lubi żeglować, to na pobliskim jeziorze też będzie miał taką możliwość. Natomiast zimą są tutaj wymarzone warunki do szusowania po stokach znacznie mniej zatłoczonych niż w bardziej popularnych miejscowościach.

Zarzecze to także mała miejscowość położona niedaleko opisanego wyżej Kozubnika. Wyróżnia się tym, że leży nad Jeziorem Żywieckim, które nie bez przyczyny nazywane bywa czasem Beskidzkim Morzem.

Są to dobre miejsca do wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, jak też dla osób starszych. Można jechać większą grupą lub samemu, na pewno w żadnym wypadku nie będzie czasu ani miejsca na nudę.

Apartamenty Laguna Beskidów

Jeśli chcielibyście znaleźć ciekawe miejsca na pobyt w opisywanej tu okolicy to polecamy zajrzeć na stronę: "Noclegi laguna Beskidów". Jest tam bardzo ciekawa propozycja apartamentów położonych bezpośrednio nad jeziorem. Na chętnych czekają tu bardzo komfortowo urządzone pomieszczenia wykonane w nowoczesnym stylu z wielką dbałością o szczegóły.

Goście mają tu do dyspozycji saunę, siłownię, a w czasie zimowym narciarnię. Winda pomoże dostać się na wyższe piętra budynku wszystkim osobom przybywającym z większymi bagażami. Całodobowa ochrona zadba o Wasze bezpieczeństwo. Natomiast samochód bez problemu zostawicie na bezpłatnym parkingu.

Noclegi i apartamenty nad Jeziorem Żywieckim

Liczne noclegi i apartamenty nad Jeziorem Żywieckim zapraszają na odpoczynek przez cały rok. Oferują spokój jakiego nie znajdziecie w innych popularnych miejscach wakacyjnych pod Tatrami, na Mazurach albo nad Bałtykiem. Jednocześnie korzystać możecie tu z wszelkich udogodnień.

Wiele hoteli oferuje baseny, sauny, siłownie i smaczną kuchnię w restauracjach. Okolica obfituje w ciekawe szlaki turystyczne nie tylko piesze ale i rowerowe. Kompleks apartamentowców w Zarzeczu dysponuje dodatkowo prywatną plażą.

Co warto zobaczyć w okolicy?

W pobliżu warto wybrać się między innymi do Bielska Białej i Żywca. Te dwa ładnie położone duże miasta mają sporo ciekawych zabytków, które na pewno trzeba zobaczyć. Liczne restauracje serwują smaczne obiady, a cukiernie zachęcają do spróbowania łakoci.

W Bielsku wyjedziecie na szczyt Szyndzielni kolejką gondolową. Natomiast w Żywcu możecie zwiedzić jeden z najsłynniejszych w Polsce Browarów.