komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 20 września 2018

Filipiny, Eustachego

Finał Lata w Teatrze

wtorek, 10.7.2018 11:41 , komentarze: 0 , odsłony: 283
kategorie artykułu:

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zakończył teatralne półkolonie w ramach projektu LATO W TEATRZE. Finał pn. wałbrzych.AR odbył się 7 lipca na Dużej Scenie Teatru. 

W tym roku Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu po raz pierwszy był organizatorem LATA W TEATRZE, które jest ogólnopolską letnią akcją teatralną. Wałbrzyskie Lalki wraz z wrocławską FundacjąT: i grupą 28 dzieciaków w wieku 8 – 12 lat pracował wraz z 6 instruktorami nad przygotowaniem pokazu finałowego.  – Tak naprawdę chodziło o dobrą zabawę. Motywem przewodnim naszych warsztatów było miasto, czyli nasz Wałbrzych – mówi Karolina Sobolewska, jedna z prowadzących warsztaty. – Przefiltrowaliśmy wspólnie z dzieciakami miasto i połączyliśmy z ich osobistym odbiorem konkretnych miejsc – dodaje.

Podczas pracy, trwającej od 25 czerwca do 7 lipca, powstała nieznana a zarazem niezwykła historia Wałbrzycha, ukazująca miasto z zaczarowanych drzwi. Dzieciaki, sprawdzając i przyglądając się z bliska miejskim szczegółom zaczarowały Wałbrzych. Przekonały się, że ich miasto żyje, ma kształt, kolor, zapach i na dodatek mówi! 

Projekt LATO W TEATRZE odbył się w ramach programu Instytutu Teatralnego, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
środa, 19.9.2018 15:54
środa, 19.9.2018 14:44
środa, 19.9.2018 14:32
przewozy międzynarodowe piątka bus
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
części Samsung