Tu jest mój dom - nowy album z wierszami i zdjęciami w głuszyckiej bibliotece

czwartek, 28.7.2022 12:17 271 0

Miło nam poinformować, że ukazała się kolejna publikacja związana z Głuszycą - album „Tu jest mój dom – wiersze wybrane z bloga Stanisława Michalika wzbogacone fotografiami”.
 
Publikacja zawiera wiersze śp. Stanisława Michalika, które ukazywały się do 2018 r. się na autorskim blogu „Tu jest mój dom”, a także zdjęcia lokalnych pasjonatów fotografii: Michała Adamczyka, Roberta Janusza i Wojciecha Jelewskiego. Fotografie przedstawiają Głuszycę w wielu odsłonach i barwach - jej piękne, górskie położenie, dziedzictwo historyczne i kulturalne.
 

-Zainteresowanych regionalnymi publikacjami zapraszamy do wypożyczalni głównej w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Jesienią planujemy organizację spotkania promującego album z wierszami w ramach cyklicznych spotkań z poezją w CK-MBP- informuje Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP i redaktor techniczny wydanego z albumu.
 
Album „Tu jest mój dom – wiersze wybrane z bloga Stanisława Michalika wzbogacone fotografiami” ukazał się dzięki pozyskaniu środków finansowych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy w ramach zadania grantowego „Góry Sowie - piękno do odkrycia” realizowanego z projektu pn. „Atrakcyjne Góry Sowie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek