komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 20 września 2019

Filipiny, Eustachego

Daj szansę noweli - Narodowe Czytanie w Czarnym Borze

wtorek, 10.9.2019 12:58 , komentarze: 0 , odsłony: 271
kategorie artykułu:

DAJ SZANSĘ NOWELI - pod takim hasłem w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyła się 8 edycja NARODOWEGO CZYTANIA, które swoim patronatem od lat obejmuje Para Prezydencka.
W tym roku do ogólnopolskiej akcji wybrano polskie nowele. W czarnoborskiej książnicy zaprezentowano fragmenty pięciu z nich (Sachem, Katarynka, Dym, Orka i Dobra Pani). Wybrane nowele czytali: Wójt Gminy Adam Górecki, Dyrektor GZSP Anna Dziewit, ksiądz Ryszard Pita, Kierownik OPS Edyta Śpiewak, Prezes Stowarzyszenia „Klub Seniora” Ewa Kramarczyk, przedstawicielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Barbara Stobiecka, Wiesława Wilk, Natalia Bernaś oraz Adrianna Stankiewicz, Hanna Romanik, Zuzanna Romanik, Julia Kożuch, Daria Adamczak, Patryk Faron i Paweł Szewczyk. Ciekawostki o literaturze, autorach nowel i ich twórczości w barwny sposób zaprezentował dr Tomasz Smejlis – filolog, nauczyciel III LO. Przysłowiowym "strzałem w 10" okazało się również losowanie fragmentów utworów, niczym w telewizyjnej "Szansie na Sukces". Zdanie się na szczęśliwy traf wprowadziło nieco zabawy i odczarowało poważny klimat pozytywistycznych nowel.

Biblioteka +Centrum Kultury serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Narodowego Czytania i już dziś zachęca do wspólnego czytania „Balladyny”Juliusza Słowackiego w roku 2020.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 11 godz temu
czwartek, 19.9.2019 14:54
czwartek, 19.9.2019 10:16
czwartek, 19.9.2019 09:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz