komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 8 marca 2021

Beaty, Wincentego

Zostań sam sobie szefem

środa, 20.1.2021 19:26 , odsłony: 104
kategorie artykułu:

Masz dosyć pracy na etacie i chciałbyś założyć własną firmę? Uważasz, że świetnie sprawdzisz się jako szef samego siebie? Załóż własną działalność i wykorzystaj swój potencjał! Zanim jednak rzucisz wypowiedzenie na biurko pracodawcy, zapoznaj się z odpowiednimi informacjami o tym, jak założyć firmę i jakie mogą być tego konsekwencje.

Papierowy zawrót głowy

Zanim rozpoczniesz działanie musisz podjąć odpowiednie kroki prawne. Głównym zadaniem będzie stworzenie biznesplanu, który zweryfikuje wszelkie Twoje wątpliwości i podpowie, jak znaleźć optymalne rozwiązania. Wybierz formę prawną swojej działalności, opodatkowanie i kody PKD. Sprawdź również czy Twoja działalność nie wymaga specjalnych pozwoleń. Uzyskanie licencji czy koncesji wymaga odpowiedniego zaangażowania i przygotowania, dlatego warto poświęcić nieco uwagi temu tematowi. Warto również rozeznać się w kwestii płacenia VAT-u oraz w stawkach, które będą obowiązywały. Pozostają jeszcze zagadnienia związane z prowadzeniem księgowości oraz składkami ZUS.

Rejestracja firmy

Kiedy już stworzysz swój biznes na kartce i zasięgniesz wszelkich porad to czas na rejestrację firmy. Warto zacząć od stworzenia profilu zaufanego oraz elektronicznego podpisu. To znacząco ułatwi cały proces i ograniczy wizyty w urzędach. Następnie przejdź do kreatora wniosków, który wypełnisz wprowadzając odpowiednie dane, takie jak imię i nazwisko, adres, nazwę działalności czy kody PKD. O każdym aspekcie zostaniesz poinformowany krok po kroku.

Problemy z rejestracją

Najczęściej pojawiającym się problemem podczas rejestracji jest wpisanie adresu. Nie każdy przedsiębiorca chce podawać prywatne miejsce zamieszkania i nim się posługiwać. Idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług biura wirtualnego, które udostępni własny adres. Możesz podać go podczas zakładania działalności i przez cały okres korzystania z usługi (więcej znajdziesz tutaj: https://biuro-wirtualne-warszawa.eu/). Oprócz tego zyskujesz pomoc w sprawach administracyjno-biurowych, a Twoja korespondencja będzie odebrana zawsze na czas. Szereg dodatkowych udogodnień, takich jak księgowość czy wynajem sali konferencyjnej również możesz znaleźć w ofercie. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej: https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/. Prestiżowy adres w centrum Warszawy możesz również wykorzystać w social mediach czy na stronie internetowej. Prowadząc biznes musisz zaistnieć w internecie, dlatego warto już na początku stworzyć swoją stronę czy profil w mediach społecznościowych.

Bycie swoim szefem z pewnością nie jest łatwe. Wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale także nauki, która zajmuje lata. Jeżeli uważasz, że prowadzenie firmy będzie strzałem w dziesiątkę to śmiało – działaj! Twórz swój własny content i nie bój się podejmować wyzwań. Z pewnością nieraz napotkasz trudności, ale pamiętaj, że do odważnych świat należy!

 
niedziela, 7.3.2021 08:07
piątek, 5.3.2021 16:03
piątek, 5.3.2021 14:36
piątek, 5.3.2021 14:28
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele