komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 19 listopada 2018

Seweryny, Maksyma

Zielone warsztaty, czyli nowe oblicze natury

wtorek, 11.9.2018 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 139
kategorie artykułu:

Gdy jesień zbliża się wielkimi krokami, a przyroda powoli traci koloryt, dobrze mieć swoją wiosenną odskocznię w domowym zaciszu. W tym sezonie szczególnie ważne jest, aby nasze wnętrza stanowiły prawdziwą oazę natury- ale nie trzeba o tym myśleć stereotypowo. Warto poszukać kreatywnych alternatyw, dzięki którym nasze cztery kąty zazielenieją i nabiorą niezwykłego charakteru. Z pomocą przychodzą inspirujące warsztaty w CRZ Krzywy Komin- Las w Słoiku i Kokedama.

Własny kawałek lasu

Las w słoiku, zwany także florarium, od pewnego czasu podbija serca osób, które uwielbiają dekoracyjne smaczki. Ta niezwykle efektowna, zielona alternatywa dla uprawiania roślin
w doniczkach przywodzi na myśl bujny, magiczny świat, do którego z chęcią przenosimy się, gdy
na dworze panuje szarość. Żywe rośliny i kolorowe dodatki zamknięte w przeźroczystym słoju tworzą unikalny mini ekosystem, świetnie prezentujący się w ulubionym miejscu w domu. 

Powakacyjne warsztaty w CRZ Krzywy Komin ukażą się w nowej odsłonie- wraz z nową prowadzącą poznamy oryginalne techniki i świeże inspiracje. Podczas szkolenia zgłębimy historię powstania najstarszego lasu zamkniętego w szkle i własnoręcznie stworzymy unikatowe kompozycje, które będzie można zabrać do swojego domu. To doskonała okazja, by odkryć tajniki powstawania i zasady pielęgnacji tych bajecznych dzieł sztuki. 

Prywatne wiszące ogrody

Kolejną propozycją dla miłośników fantazyjnych oblicz piękna przyrody jest Kokedama, czyli nowoczesna sztuka uprawiania roślin, mająca swoje korzenie w Kraju Kwitnącej Wiśni. W dosłownym tłumaczeniu Kokedama to „kula mchu”. Jest to dyscyplina bonsai, w której korzenie formowane są
w okrytą mchem kulę i owijane sznurkiem, co stanowi ich naturalną donicę. Odpowiednio dobrane rośliny pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także doskonale oczyszczają powietrze. Można z nich tworzyć wiszące na sznurkach ogrody, które w piękny i efektowny sposób ozdobią wnętrze, nadając mu niepowtarzalny charakter. 

Podczas warsztatów Kokedama poznamy tę japońską sztukę układania kwiatów od podszewki
i przekonamy się, że doniczki odeszły do lamusa. W cenę wliczone są wszystkie materiały,
a kompozycje wykonane podczas zajęć staną się własnością uczestnika. Będzie dużo zieleni
i wspaniałej, kreatywnej zabawy.

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

 

Wasze komentarze


czwartek, 15.11.2018 12:29
czwartek, 15.11.2018 11:32
czwartek, 15.11.2018 10:07
części Samsung
Sklep AZE
Wypożyczalnia osuszaczy
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kserokopiarki
Teagle
biura do wynajęcia
New-House
monitoring GPS