komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Żele intymne- podział i właściwości

poniedziałek, 16.9.2019 09:11 , odsłony: 363
kategorie artykułu:

Inaczej nazywane lubrykantami, posiadające silne właściwości nawilżające, chronią naskórek przed nieprzyjemnymi podrażnienia, ułatwiają odbycie stosunku płciowego z satysfakcją dla obydwojga partnerów. Żele intymne- coś więcej niż kosmetyk, niemal jak lek. O tym, jakiego rodzaju produkty z tej kategorii są dostępne obecnie na rynku dowiesz się z dalszych fragmentów naszego poradnika.

Z założenia

Pierwszym i głównym celem produkcji klasycznych lubkrykantów było stworzenie preparatu specjalistycznego, który byłby jak najbardziej naturalny w swym składzie, ale jednocześnie przynosił ulgę zwłaszcza kobietom zmagającym się z problemem nadmiernej suchości pochwy. Substancje nawilżające zawarte w specyfikach żelowych rzeczywiście okazały się strzałem w dziesiątkę dla mnóstwa pań, dla których seks nierzadko wiązał się z ogromnym dyskomfortem a nawet krwawieniem czy powstawaniem delikatnych ran. Stosując lubkrykanty na miejsca intymne z pewnością redukowane jest uczucie pieczenia, obtarcie czy podrażnienie. Wraz z biegiem czasu natomiast producenci omawianych żeli zdecydowali się poeksperymentować ze składem wypuszczanych na rynek preparatów, chcąc zaoferować konsumentom coś więcej niż kosmetyk nawilżający.

Wedle uznania

Obecnie jest tak wiele rozlicznych wariantów lubrykantów, że nie ma najmniejszego problemu z zakupem specyfiku dostosowanego stricte do naszych potrzeb oraz preferencji indywidualnych. Żele intymne są silnie zróżnicowane pod kątem zarówno składu, jak i koloru, konsystencji, właściwości, przeznaczenia, a nawet smaku. Dzisiejsze wyroby znanych marek dostępne niekoniecznie w stacjonarnych sex shopach, ale również w sklepach internetowych typu Venus.net, czy punktach aptecznych, nie tylko zapewniają „poślizg” i likwidują uczucie suchości narządów rodnych. Dodatkowo, pobudzają zmysły, potęgując wrażenia łóżkowe. Niektóre działają rozgrzewająco, inne wręcz odwrotnie- chłodzą. Dostępne są nawet lubrykanty mające ułatwiać zajście w ciążę.

Najpowszechniejsze

Do najpopularniejszych rodzajów żeli intymnych zaliczyć należy bez wątpienia te powstałe na bazie wody. Są one całkowicie naturalne, nie posiadają żadnych chemicznych dodatków, barwników itd., więc nie wywołują reakcji alergicznej. Są przyjazne dla skóry i nie podrażniają. Do tego nie wpływają źle na odbywanie stosunku płciowego z prezerwatywą, jak wiele lubkrykantów opartych o zupełnie inny skład. Warto jednak mieć świadomość, że u kobiet u których problem suchości pochwy jest zaawansowany, mogą okazać się niewystarczające. Lubkrykanty na wodzie są po prostu „zwykłymi” żelami nawilżającymi. Równie popularne są także wyroby na bazie silikonu, które mają silniejsze właściwości, więc zapewniają lepszy „poślizg”, ale co za tym idzie są znacznie droższe i panie skarżą się, że ciężko jest się ich pozbyć z ciała, bowiem gromadzą się w zakamarkach pochwy. W konsekwencji powodują uczulenia. Są jednak doskonałym kosmetykiem do seksu analnego. Dla szczególnie wrażliwych, polecane są lubrykanty hipoalergiczne.

 
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki