Zbliża się ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów – jesienią weź miasto w swoje ręce!

poniedziałek, 16.8.2021 13:44 467 0

Międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze, osiedlowe spacery historyczne, wieczorki literackie, a może cykl jesiennych koncertów na podwórku? Strefa Kultury Wrocław wraz z Fundacją Umbrella ogłaszają harmonogram sierpniowych konsultacji i od 1 września zapraszają do udziału w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów! Jesienią we Wrocławiu zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt nowych projektów.

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie będzie można przesłać propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym. Jak co roku istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Na realizację swojego pomysłu będzie go bowiem bardzo mało – od ogłoszenia wyników naboru
na początku października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów miną tylko nieco ponad dwa miesiące!

– Jesteśmy świadomi, że nowa rzeczywistość społeczna to życie i działanie z pandemią u boku. Widząc wielki entuzjazm wśród inicjatorów i inicjatorek aktualnie odbywających się projektów, mamy pewność, że również jesienią uda nam się wspólnie znaleźć odpowiednie i bezpieczne formy realizacji waszych pomysłów. Wykorzystajcie więc końcówkę wakacji i zacznijcie już planować działania na wrocławskich podwórkach! – zachęcają koordynatorzy programu.

Warto pamiętać, by zgłaszane do naboru propozycje zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagały w zacieśnianiu sąsiedzkich relacji. Obok jesiennych spotkań „na żywo” wciąż przeprowadzić będzie można również działania w sieci oraz zorganizować wydarzenia hybrydowe. Projekty realizowane musza być w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak w naborze mogą wziąć udział również osoby bez stałego meldunku w mieście.

Trzy ścieżki do wyboru

Nabór do Mikrograntów niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który od 1 września dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Dowiedz się więcej na spotkaniach informacyjnych

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem, lub chcą odświeżyć swoją wiedzę, jeszcze przed startem naboru mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych organizowanych zarówno online, jak i na żywo. W sieci zaplanowano trzy transmisje – pierwsze z nich poświęcone ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych i transmitowane zostanie 24 sierpnia. Dzień później, 25 sierpnia, będzie można dowiedzieć się więcej o Mikrograntach młodzieżowych.Z kolei o szczegółach Mikrograntów NGO posłuchać będzie można 26 sierpnia. Każde spotkanie transmitowane będzie na facebookowym profilu Mikrograntów od godziny 17:30. 

Po raz pierwszy w tym roku zaplanowano także spotkanie informacyjne na żywo. O szczegółach każdej ze ścieżek posłuchać będzie można 31 sierpnia od godziny 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).

To jednak nie koniec możliwości na poszerzenie swojej wiedzy o Mikrograntach. Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami
i koordynatorkami zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella. Na początku września odbędą się również specjalne warsztaty i szkolenia poświęcone każdej ze ścieżek. Zajęcia nie tylko umożliwią bliższe zapoznanie się z zasadami programu, a także pomogą lepiej poznać wymagania i formularz wniosku, który wypełniany jest przy zgłoszeniu projektu. Dokładne terminy szkoleń oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek: 

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/mikrogranty 

Kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl 

Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo

Kontakt: mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl 

Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Kontakt:mikrograntymlodziezowe@sektor3.wroclaw.pl 

Więcej informacji: 
www.wroclaw.pl/mikrogranty  
www.facebook.com/mikrogranty   

Dodaj komentarz

Komentarze (0)