Politechniczne liceum zaprasza nocą i dniem

środa, 17.4.2024 13:00 152 0

Warsztaty chemiczne i informatyczne, gry i konkursy językowe, prezentacje i pokazy uczniowskich projektów – podczas Nocy i Dnia Otwartego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr atrakcji nie zabraknie!
 
Na Noc z ALO zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami w piątek, 19 kwietnia. Początek o godz. 17 w siedzibie szkoły w budynku C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25). Z kolei w sobotę, 20 kwietnia, o godz. 9 rozpocznie się Dzień z ALO.
 
Podczas obu wydarzeń opowiemy, dlaczego warto wybrać nasze liceum i wyjaśnimy zasady rekrutacji. Nie zabraknie także wykładów, prezentacji uczniowskich kół naukowych, gier, zabaw i quizów językowych oraz warsztatów i występów szkolnego zespołu muzycznego.
 
W roku szkolnym 2024/25 planowane jest utworzenie czterech klas z zestawami przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym: 

  • Mat-Science (matematyka, fizyka, informatyka, klasa m.in. z zindywidualizowanym procesem nauczania, tutoringiem naukowym i przygotowaniem do olimpiad),
  • Mat-Phis-Inf (matematyka, fizyka, informatyka),
  • Mat-Chem (matematyka, chemia, fizyka lub matematyka, chemia, informatyka),
  • Mat-Med (matematyka, biologia, chemia lub matematyka, biologia, fizyka).


Szczegółowy harmonogram Nocy i Dnia w ALO PWr na stronie: https://liceum.pwr.edu.pl/noc-i-dzien-alo-pwr/

Wśród najlepszych

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej działa od 2014 r. Swoją siedzibę ma w budynku C-13. Znajdują się tam sale lekcyjne, specjalistyczne pracownie i laboratoria, a wszystkie klasy są wyposażone w komputery i projektory multimedialne.

Nauka w szkole jest bezpłatna, a nabór prowadzony na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. W szkole z założenia kładzie się nacisk na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię i informatykę, ale uczniowie mają też do wyboru wiele różnorodnych zajęć pozalekcyjnych.

W najnowszym rankingu liceów i techników przygotowanym przez Fundację „Perspektywy” szkołę sklasyfikowano na drugim miejscu na Dolnym Śląsku i 18. pozycji w kraju. W rankingu maturalnym nasze liceum okazał się najlepsze w całym regionie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)