Zbiórka leków dla mieszkańców Ukrainy

poniedziałek, 28.2.2022 15:33 266 0

W poniedziałek Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu rozpoczął zbiórkę leków i produktów leczniczych, które trafią do potrzebujących mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy za pośrednictwem uprawnionych instytucji.

Organizatorzy apelują, by nie przynosić pojedynczych leków, pozostałych w domowych apteczkach. Kierujące się odruchem serca osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć zbiórkę niewielką ilością medykamentów, także mogą to zrobić. Jednak przed zakupami w aptece warto się dowiedzieć, co naprawdę jest potrzebne. 

– Liczymy na pomoc firm farmaceutycznych i osób prywatnych – mówi jeden z koordynatorów akcji dr Artur Owczarek. – Chcemy zabezpieczyć jak najszerzej potrzeby mieszkańców Ukrainy, więc nasza akcja musi być dobrze skoordynowana i zgodna z obowiązującym prawem. Dlatego prosimy o wcześniejsze uzgadnianie z nami darowizn, zwłaszcza w przypadku leków. Wystarczy zadzwonić, organizatorzy akcji podpowiedzą, jakie potrzeby są najpilniejsze. Natomiast takie materiały, jak np. środki opatrunkowe czy dezynfekcyjne można przynosić bez ograniczeń. 

Co zbierają farmaceuci? 

  • Leki, w tym leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, preparaty przeciwskurczowe, przeciwkaszlowe, leki na przeziębienie, antybiotyki – darowizny od firm i uzgodnione darowizny od osób prywatnych
  • wyroby medyczne (wyposażenie apteczek, materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne, krople do oczu) – możliwa indywidualna zbiórka
  • mleka modyfikowane i produkty żywienia chorych (w tym mleka dla dzieci) – możliwa indywidualna zbiórka

Miejsce zbiórki: Wydział Farmaceutyczny UMW ul. Borowska 211, Wrocław (parter budynku) codziennie w dni robocze w godz. 9.00-16.00.

Akcję koordynuje biuro Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego tel. 71 78 40 352 lub 71 78 40 687

email: farmstud@umw.edu.pl

 

Organizatorami akcji są: 

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne - Oddział Wrocławski, Fundacja "Farmacja Dolnośląska", Dolnośląska Izba Aptekarska oraz wojewódzcy konsultanci w dziedzinach farmacji.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)