Zatrzymany za realizację blisko 200 podrobionych recept

piątek, 18.6.2021 09:39 289 0

Kryminalni ze Śródmieścia na podstawie poczynionych ustaleń i obserwacji zatrzymali 38-letniego mężczyznę bezpośrednio po zrealizowaniu podrobionej recepty w jednej z wrocławskich aptek. Funkcjonariusze udowodnili wrocławianinowi łącznie podrobienie blisko 200 recept na leki psychotropowe. Nielegalne zakupy mężczyzna zakończył w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z komisariatu przy Grunwaldzkiej zajmowali się sprawą wytwarzania i realizacji podrobionych recept na leki psychotropowe. Kryminalni pod jedną z aptek znajdujących się na Śródmieściu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który chwile wcześniej zrealizował fałszywą receptę.

Po chwili wyszło na jaw, że opisane w artykule 270 Kodeksu karnego przestępstwo, nie będzie jedynym popełnionym tego dnia przez 38-latka. Funkcjonariusze ujawnili bowiem przy nim środki psychotropowe w ilości ponad 150 tabletek i kolejne podrobione recepty. Mężczyzna nie potrafił wskazać funkcjonariuszom drogi wejścia w ich posiadanie, która byłaby zgodna z obowiązującymi przepisami.

Nie był to jednak koniec tej historii, kryminalni wraz z 38-latkiem pojechali do miejsca jego zamieszkania, gdzie ujawnili kolejne leki psychotropowe, a także drukarkę służącą do wytwarzania podrobionych recept. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie łącznie blisko 200 czynów karalnych z tym związanych.

Spotkanie wrocławianina z policjantami, zakończyło się za drzwiami policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie został umieszczony.

Wszystkie popełnione przez mężczyznę czyny zostaną poddane ocenie sądu, który też zadecyduje o najbliższej jego przyszłości, a wiązać może się ona z pozbawieniem wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)