Zastosowanie wiader plastikowych w branży chemicznej

poniedziałek, 26.7.2021 12:04 266

Tworzywo sztuczne to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji opakowań. Jakie zastosowanie mają plastikowe wiadra w branży chemicznej? Jak przechowywać niebezpieczne substancje, aby mieć pewność, że nie będą stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia osób postronnych? Podpowiadamy!

Jak bezpiecznie przechowywać chemikalia?

W branży chemicznej na co dzień wykorzystuje się substancje, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia, jeżeli zostaną np. spożyte lub wykorzystane w inny, niedozwolony przez producenta sposób. Dlatego tak ważne jest ich właściwe przechowywanie. Dlatego producenci często wybierają tworzywo sztuczne, które jest nie tylko łatwe w obróbce, lekkie i stosunkowo tanie, ale także wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowo większość plastikowych wiader posiada specjalną plombę zabezpieczającą chroniącą produkt przed pierwszym otwarciem. To gwarancja, że towar w trakcie magazynowania i transportu nie uległ zanieczyszczeniu. Chemikalia powinny być przechowywane zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczonymi na etykiecie. Aby mieć pewność, że produkt nie stracił swoich właściwości, należy zadbać o odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powierza w pomieszczeniu magazynowym. Trzeba także pamiętać o odpowiednim sposobie składowania pojemników. Produkty zawierające niebezpieczne substancje powinny być składowane w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt.

Wiadra plastikowe w branży chemicznej – najpopularniejsze zastosowanie

  • Chemia ogrodnicza

Tworzywo sztuczne to popularny materiał w branży ogrodniczej. Plastikowe wiadra o pojemności 1, 3, 5, 15 lub 25 litrów są wykorzystywane do przechowywania nawozów, środków użyźniających, środków ochrony roślin, wyściółek czy nasion. Praktyczna rączka pozwala na łatwe magazynowanie i transportowanie wiader.

  • Chemia gospodarcza

Plastikowe pojemniki (np. wiadro 25 l) są wykorzystywane przez producentów chemii gospodarczej. Wytrzymałe wiadra z praktyczną rączką umożliwiają łatwe przechowywanie proszków do prania, odplamiaczy, środków wybielających czy tabletek do zmywarek.

  • Chemia budowlana

Farby, lakiery, tynki, gładzie, szpachle i kleje to produkty niezbędne w branży budowlanej. Korzystanie z nich powinno być proste i bezpieczne zarówno dla fachowców, jak i klientów indywidualnych. Dlatego producenci często sięgają po tworzywo sztuczne, z którego powstają trwałe i funkcjonalne opakowania. Warto pamiętać, że wiadra plastikowe różnią się nie tylko pojemnością, ale także wysokością, kształtem, typem rączki i sposobem zdobienia. Dzięki temu producenci mogą dopasować wygląd pojemnika do swoich potrzeb.

  • Chemia ciężka

Polipropylen, czyli tworzywo sztuczne z grupy polimerów, jest wykorzystywane także do przechowywania mas asfaltowych, bitumicznych, lepików asfaltowych czy uszczelniaczy wykorzystywanych m.in. do prac drogowych lub budowlanych.