komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego? Oto jest pytanie!

środa, 23.9.2020 12:12
kategorie artykułu:

Jeśli planujesz zakup mieszkania, na pewno rozważasz, czy wybrać to z rynku pierwotnego, czy też z wtórnego. Poniżej krótkie zestawienie obu opcji – z uwzględnieniem ich mocnych stron.

Zakup mieszkania od dewelopera – krótka charakterystyka

Kupując mieszkanie od dewelopera, nie musisz borykać się z wymianą instalacji elektrycznej, drzwi i okien, skuwaniem starych płytek czy wylewaniem nowej wylewki. Każda z tych czynności wiąże się ze sporym kosztem. Mieszkanie z rynku pierwotnego, z uwagi na zastosowanie nowych technologii, ale też świeże nowe klatki schodowe i elewację, ostatecznie lepiej się prezentuje. Dużą zaletą mieszkania z rynku pierwotnego jest też swobodny wybór piętra, ekspozycji na konkretną stronę świata i konkretnego budynku. Ponadto, nowe lokale dają duże możliwości aranżacji. Sporą korzyścią jest też brak konieczności zakupu podatku od PCC, czyli czynności cywilno-prawnych. Nie bez znaczenia jest też fakt uzyskania 5-letniej rękojmi na potencjalne wady, które mogą z czasem pojawić się w budynku. Jeśli interesują Cię nowe mieszkania Poznań Nowe Miasto, więcej na ich temat dowiesz się, wchodząc na stronę internetową https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-mieszkania-poznan-nowe-miasto. Warte rozważenia mogą okazać się również nowe mieszkania Piątkowo Poznań.

Zakup mieszkania z rynku wtórnego – korzyści, które mają znaczenie

Mieszkania z rynku wtórnego mają tę ogromną przewagę nad nowopowstającymi nieruchomościami, że są zazwyczaj ulokowane zdecydowanie bliżej centrum. Mają ciekawszą lokalizację i są lepiej skomunikowane z poszczególnymi dzielnicami miasta. Ich zaletą jest też spora ilość (co ważne – ogólnodostępnej) zieleni wokół. Kilkadziesiąt lat temu inżynierowie projektowali osiedla, biorąc pod uwagę większe odległości pomiędzy poszczególnymi budynkami. Dawało to mieszkańcom zdecydowanie większy komfort i poczucie prywatności, bez tzw. zaglądania sobie do okien. Współcześnie deweloperzy stawiają niestety na względy finansowe, a budynki w jednej nieruchomości są usytuowane niezwykle blisko siebie. W przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego dużym udogodnieniem jest bliskość szkół, przychodni, sklepów i aptek. Przez lata wokół osiedla narosła infrastruktura, ułatwiająca codzienne funkcjonowanie jego mieszkańców. Trudno to samo powiedzieć o wielu współczesnych inwestycjach, powstających na obrzeżach dużych miast.

Jak zatem dobrze wybrać mieszkanie?

Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę potrzeby swoje i swoich najbliższych. Jeśli wiesz, że każdego dnia będziesz musiał przedzierać się przez duże korki do miejsca pracy, a po drodze odwieźć jeszcze dzieci do szkoły, być może lepszym wyborem będzie zakup mieszkania bliżej miejsc Twojej codziennej aktywności życiowej. Jeśli znajdziesz mieszkanie z rynku wtórnego, którego stan techniczny, układ pomieszczeń i metraż Ci odpowiada, być może będzie to doskonały wybór na lata (albo i na całe życie). Cenny czas zaoszczędzony na dojazdy będziesz mógł poświęcić rodzinie i swoim pasjom. Jeżeli jednak priorytetem jest dla Ciebie dostęp do zieleni, bliskość miejsc spacerowych i zielonych tras rowerowych, może lepszą decyzją będzie nabycie nieruchomości na obrzeżach miasta. W tego typu miejscu dobrze naładujesz baterie po dniu pełnym wyzwań, a poranne wstawanie do pracy nie będzie tak wyczerpujące.

 

 

 
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
czwartek, 29.10.2020 09:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki