Zakładanie nawadniania trawnika we Wrocławiu - komu zlecić?

poniedziałek, 8.7.2024 08:55 116

Aby trawniki zachwycały swoim wyglądem, muszą być odpowiednio zadbane. Kluczowe w pielęgnacji jest ich dobre nawodnienie. Ręczne nawadnianie może być uciążliwe i trudne, dlatego w wielu przypadkach warto zdecydować się na automatyczne systemy.

Czym są systemy automatycznego nawadniania trawnika?

Systemy automatycznego nawadniania trawnika, jak sama nazwa wskazuje, to zautomatyzowane systemy, które umożliwiają regularne i precyzyjne podlewanie trawnika. Zwykle składają się z kilku stałych, głównych elementów składowych, które można podzielić na:

  • czujniki,
  • sterowniki oraz
  • urządzenia nawadniające.

Czujniki to zazwyczaj czujniki wilgotności oraz deszczu. Mierzą one aktualny poziom wilgotności gleby i wykrywają obecność opadów, co pozwala na dostosowanie harmonogramu nawadniania do potrzeb trawnika, unikając przelania.

Sterownik to centralna jednostka zarządzająca, która kontroluje czas i ilość nawadniania. Sterownik może być zaprogramowany, na przykład w taki sposób aby uruchamiać system w określonych porach dnia.

Urządzenia nawadniające stanowią systemy rur i przewodów oraz zraszacze. Rury i przewody transportują wodę z źródła do zraszaczy. Mogą być ukryte pod ziemią lub prowadzone naziemnie. Zraszacze zaś to urządzenia, które rozpylają wodę na obszarze trawnika.

Automatyczne nawadnianie trawnika - zalety

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na instalację automatycznych systemów nawadniania trawników? Otóż, oferują one wiele zalet. Umożliwiają utrzymanie zdrowego i zielonego trawnika, jednocześnie minimalizując wysiłek i czas potrzebny do jego podlewania.

Wśród głównych korzyści z korzystania z systemu automatycznego nawadniania najczęściej wymienia się to, że systemy te pozwalają na precyzyjne podlewanie trawy - dostarczają roślinom dokładnie określone ilości wody w odpowiednich momentach. Takie optymalne podlewanie przyczynia się zaś do lepszego stanu oraz wyglądu trawnika. Regularne i równomierne nawadnianie rozwiązuje problem przesuszenia lub nadmiernej wilgoci i sprawia, że trawnik jest zielony i miły dla oka, co pozytywnie wpływa na ogólną estetykę ogrodu oraz okolicy domu czy firmy.

Korzyścią z systemu automatycznego nawadniania trawnika jest również duża oszczędność wody, szczególnie w porównaniu z podlewaniem ręcznym. System pomaga zaoszczędzić wodę poprzez efektywne zarządzanie jej ilością i dostarczanie jej trawnikowi, tylko wtedy, gdy jest mu to faktycznie potrzebne.

Nie można zapominać także o oszczędności czasu. System samodzielnie dba o nawadnianie w ustalonych godzinach i nie trzeba marnować minut, a nawet godzin na rozkładanie węża ogrodowego i ręcznie podlewanie ogrodu.

Automatyczne nawadnianie ogrodu we Wrocławiu - profesjonalna firma

Warto pamiętać, że system automatycznego nawadniania trawnika będzie działał sprawnie i optymalnie tylko wtedy jeśli będzie dobrze zaprojektowany, zamontowany oraz ustawiony. Aby uzyskać najlepsze rezultaty jego działania, należy dostosować ustawienia systemu do konkretnych warunków glebowych i klimatycznych danego miejsca. Z tego właśnie powodu, tak ważny jest odpowiedni wybór firmy, która zajmie się kompleksowym założeniem takiego systemu.

W tej kwestii warto zdać się na profesjonalistów, np. na firmę ogrodniczą InGarden. To przedsiębiorstwo działające na terenie województwa dolnośląskiego bez problemu poradzi sobie z montażem tego typu sprzętów. InGarden odpowiednio rozplanuje położenie rur, przewodów i zraszaczy, zainstaluje niezbędne czujniki oraz właściwie zaprogramuje sterowniki. Firma korzysta tylko z produktów znanych i cenionych marek, co daje gwarancję niezawodności i wysokiej jakości przez wiele lat.

InGarden jest w stanie zamontować zarówno sekcje nawadniające trawniki, jak i linii kroplujące, które doprowadzają wodę do roślinnych rabat. Doskonale poradzą sobie z terenami zielonymi nie tylko wokół prywatnych posiadłości, ale również wokół firm czy w miejscach publicznych. Skorzystanie z usług InGarden w zakresie zaprojektowania i montażu automatycznego systemu nawadniania sprawi, że trawnik będzie zachwycał swoim wyglądem, przy minimalnym nakładzie pracy.

Więcej informacji na temat systemów nawadniania trawnika od InGarden można znaleźć na stronie: https://www.ogrody-ingarden.pl/nawadnianie-ogrodu-wroclaw oraz uzyskać: