Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty, co kupić?

środa, 8.9.2021 10:00 278

Bez wątpienia wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty to bardzo ważna sprawa, zarówno przybory szkolne, ale i te elementy które są bardzo potrzebne do nauki w domu jak  biurko regulowane czy fotel biurowy .W dzisiejszych czasach nie wiemy jak długo dzieci będą kontynuowały naukę stacjonarną, czy ponownie  nie rozpocznie się za chwilę zdalne nauczanie, warto więc wyposażyć pokój dziecka w biurko z regulacją wysokości, które zostanie w jego pokoju na dłużej i będzie rosło razem z dzieckiem.

Pierwsza klasa to czas, gdy Twoje dziecko opuszcza przedszkole, gdzie w większości była zabawa i rozpoczyna nowy etap w życiu, dlatego są mu potrzebne  całkiem inne przybory niż te, które zostały kupione  dla przedszkolaka. Do pierwszej klasy na pewno trzeba kupić zeszyty, podręczniki ,piórnik z pełnym wyposażeniem, a także nowy tornister czy kapcie .

Co jeszcze z pewnością  przyda się pierwszoklasiście?

Biurko regulowane do komfortowej nauki !

Poza nauką w szkole, w której dziecko spędza średnio 6 godzin, bardzo ważny jest również czas poświęcony na naukę w domu. 

Jak wiadomo podstawą efektywnej nauki jest odpowiednie miejsce. Wyobrażasz sobie, że po 6 godzinach spędzonych w szkole , Twoje dziecko miało by się skupić na nauce w salonie przy włączonym TV ?

Nie! No właśnie, dlatego z pewnością trzeba mu zapewnić własny kąt gdzie będzie mogło odrabiać zadania. Centralnym elementem  wyposażenia  pokoju pierwszoklasisty powinno być  biurko  i dobrze dobrane krzesło biurowe.

biurko regulowane umstahl

Dlaczego biurko z regulacją wysokości?

Z pewnością pamiętasz szkolne ławki, gdzie dzieci te wyższe często przygarbione siedzą  i mozolnie piszą coś przy za niskich ławkach.

Nie rzadko również spotyka się, że szkolna ławka jest zbyt wysoka i dziecko musi się wyciągać  by móc coś napisać w zeszycie.

Wyobraź sobie, że miałabyś/miałbyś siedzieć tak około 6 godzin dziennie ? Pewnie teraz cieszysz się, że masz już szkolne lata za sobą. Niestety, ale Twoje dziecko nadal musi się  męczyć . Na szkolne ławy nie mamy wpływu,  ale  może zatem warto pomyśleć o odpowiednim komfortowym wyposażeniu do domu, o  biurku regulowanym , dzięki któremu nauka w domu będzie przyjemnością i odpoczynkiem. 

Wyposażając pokój dziecka w biurko posiadające możliwość regulacji wysokości zadbasz o jego zdrowie, zapewniając mu odpowiednią postawę, tym samym uniknięcie w przyszłości wielu problemów zdrowotnych takich jak np. problemy z kręgosłupem .

Do utrzymania prawidłowej postawy bardzo ważne jest również tuż obok biurka podnoszonego odpowiednie krzesło biurowe.

Aby można było siedzieć wygodnie i na odpowiedniej wysokości, najlepiej wybrać zarówno biurko z regulacją wysokości jak i fotel biurowy, który będzie miał regulację wysokości i kąta nachylenia oparcia.

Na rynku jest wiele dostępnych biurek podnoszonych , przy wyborze warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonane  biurko, dobrać odpowiedni  mechanizm regulacji , aby był on szybki, łatwy i płynny .

Nowoczesne biurko automatyczne  posiada  elektryczną regulację wysokości, dzięki czemu łatwo i bez wysiłku jednym przyciskiem możemy dopasować wysokość blatu do naszych preferencji. Kupując pierwsze biurko podnoszone  do pokoju dziecka, warto zapewnić mu  pełne bezpieczeństwo, dlatego powinno się pomyśleć o biurku automatycznym z możliwością blokady przycisków jak np. regulowane biurko zu-move-zb-200 ,posiadające wbudowaną blokadę rodzicielską i  praktyczną szufladę, do której można schować zeszyty czy przybory.

Biurko automatyczne  jest również doskonałym rozwiązaniem, gdy z miejsca do  nauki w domu musi skorzystać więcej niż jedna osoba, jednym przyciskiem każdy może dopasować wysokość  biurka do swoich potrzeb, dzięki czemu oszczędzamy sporo pieniędzy i  miejsca w domu, nie musząc kupować kilku biurek.

Wiodącą marką na rynku jest producent mebli biurowych firma UMSTAHL, która w swoim asortymencie posiada  nie tylko wysokiej jakości biurka czy krzesła biurowe ale również  meble do wyposażenia profesjonalnych biur czy domowych pomieszczeń gospodarczych takie jak szafki pracownicze, szafa BHP czy szafa kartotekowa, meble te wyróżniają się solidnym wykonaniem i nowoczesnym, stylowym wyglądem.