Wrocławscy uczniowie kolejny raz wspierają swoich rówieśników w Ukrainie

środa, 11.1.2023 16:17 168 0

Wrocławskie placówki oświatowe przyłączyły się do ogólnopolskich akcji wspierających dzieci z Ukrainy. W ramach „Światełka dla Ukrainy” oraz „Święta w ciemności”  wrocławscy uczniowie i przedszkolaki zbierają latarki i świeczki, które przekazane zostaną najbardziej potrzebującym.

"Światełko dla Ukrainy" i "Święta w ciemności – zbiórka latarek dla dzieci z Ukrainy"

We wrocławskich szkołach i przedszkolach trwają obecnie dwie zbiórki na rzecz dzieci  mieszkających w Ukrainie. Jedną z nich jest "Światełko dla Ukrainy" – akcja prowadzona przez Fundację Kyoto-Kraków. W jej ramach zbierane są zapałki oraz świeczki. Najbardziej pożądane są długie, białe świece o jak najdłuższym czasie palenia.

Drugą akcją są "Święta w ciemności - zbiórka latarek dla dzieci z Ukrainy" zainicjowana przez Fundację UNITERS. W tym przypadku uczniowie i przedszkolaki zbierają latarki.

– Latarki oraz świece są teraz jednymi z najbardziej potrzebnych przedmiotów w ogarniętej wojną Ukrainie. Brak prądu, a co za tym idzie ciemne ulice, domy i szkoły są tam niestety codziennością. Dlatego bardzo chętnie włączyliśmy się do akcji. W naszej szkole już od pierwszego dnia zapełniają się pudełka z darami – mówi Ilona Zioło, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 77 we Wrocławiu.

Zbiórka od 10 do 18 stycznia

Zbiórka we wrocławskich placówkach oświatowych potrwa do 18 stycznia br. Przy czym, od 16 do 18 stycznia zebrane wcześniej w szkołach i przedszkolach przedmioty zostaną przewiezione do SP nr 77 przy ul. św. Jerzego 4 we Wrocławiu. Stamtąd dary trafią do fundacji, które przekażą je młodym mieszkańcom Ukrainy.

Według oficjalnych danych w Ukrainie jest obecnie 4,5 miliona dzieci.

Akcje te nie są pierwszymi działaniami na rzecz Ukrainy, do których przyłączyły się wrocławskie placówki oświatowe. Wcześniej w szkołach i przedszkolach zbierane były m.in. długoterminowa żywność, środki czystości, koce czy apteczki. Zbiórki te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)