Wrocławianie wśród europejskich liderów innowacji

czwartek, 24.11.2016 10:10 729 0

Projekt „New Europe 100” to zestawienie naukowców, twórców start-upów, wynalazców, przedsiębiorców - liderów innowacji, których pomysły i działania mają duże znaczenie społeczne i technologiczne.

Listę 100. najbardziej innowacyjnych osobowości w Europie Środkowej i Wschodniej już po raz trzeci przygotowała fundacja Res Publika z udziałem Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, koncernu Google oraz Financial Times. W zestawieniu znalazło się 22. Polaków, w tym cztery osoby związane z Wrocławiem:

- Patrycja Wizińska-Socha, założycielka i prezes firmy Nestmedic. Opracowała mobilne urządzenie do badania KTG. Pregnabit będzie współdziałał z Medycznym Centrum Telemonitoringu, platformą internetową obsługiwaną przez lekarzy-specjalistów, która odczyta i przeanalizuje wyniki uzyskane za pomocą Pregnabit oraz przedstawi zalecenia dla przyszłej mamy. Założycielka Nestmedic znalazła się także w tegorocznym zestawieniu 30 Kreatywnych Wrocławia;

- Mateusz Ciepły, szef LiveChat Software i autor oprogramowania służącego do bezpośredniej komunikacji osoby odwiedzającej stronę www i jej właściciela;

- Bartosz Gonczarek i Piotr Śliwiński to twórcy aplikacji Explain Everything, służącej do przygotowywania i przeglądania prezentacji multimedialnych z wykorzystaniem nie tylko zdjęć, dźwięków, grafik, ale także ponadstandardowych form i narzędzie. Powstała we Wrocławiu aplikacja służy uczniom w wielu krajach na całym świecie.

Fot. Wojciech Sienkiewicz
źródło: Wrocław pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)