komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Wrocław – jak zaoszczędzić zimą? Hydraulik, elektryk, ogrzewanie i inne patenty

piątek, 4.12.2020 15:43 , odsłony: 1604
kategorie artykułu:

Czasy nie rozpieszczają i nic w tym dziwnego, że szukamy różnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Podpowiemy Wam, w jaki sposób można podreparować domowy budżet zimą, gdy wydatki są większe. Sprawdźcie, co możecie zrobić, by czas zimowy nie kojarzył się jedynie ze zwiększonymi rachunkami i wydawaniem pieniędzy!

Pilnuj swoich świateł!

Wychodzisz na dłużej z pokoju, zostawiając w nim włączone światło? Niby błahostka, ale każda minuta włączonej lampy w pustym pomieszczeniu to marnowanie pieniędzy. Wciśnięcie wyłącznika nic nie kosztuje, a zaoszczędzi prąd i zwiększy żywotność Twojej żarówki, bo w końcu ta też nie będzie wieczna. Jeśli Twoja instalacja elektryczna jest stara, warto pomyśleć o jej wymianie. Modernizacja i wymiana instalacji elektrycznej przez profesjonalnego elektryka sprawi, że będzie ona działała sprawniej i wydajniej.

Wyreguluj i uszczelnij swoje okna

Fachowo uszczelnione i wyregulowane okna mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Chronią przed niskimi temperaturami, wilgocią i powstawaniem szkodliwych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni, odseparowują od odgłosów z zewnątrz, ale także pozwolą nam zaoszczędzić na ogrzewaniu. Gdy z naszych nieszczelnych okien wydobywa się chłodne powietrze, niekorzystnie wpływa to na grzejniki, które wówczas muszą pracować ze zwiększoną mocą, tym samym obciążając dodatkowo nasz portfel.

Nie zasłaniaj grzejników!

Grzejniki powinny zostać odsłonięte i znajdować się w odległości co najmniej 10 centymetrów od mebli – wówczas wtedy zyskamy pewność, że będą działały prawidłowo. Złą praktyką jest wieszanie na nich mokrych ubrań. Tłumione ciepłe powietrze obniża temperaturę pomieszczenia, przyczyniając się do podkręcania mocy naszych kaloryferów. Niestety, mamy złą wiadomość dla właścicieli kotów, wylegujących się na ciepłych grzejnikach – Wasi milusińscy również przyczyniają się do zwiększania opłat za ogrzewanie.

Odpowietrz swoje grzejniki

Zapowietrzone grzejniki to jedna z głównych czynników wpływających na zwiększone rachunki za ogrzewanie. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje kaloryfery nie działają prawidłowo, nie wyczuwasz ciepła, lub ich część pozostaje zimna, to prawdopodobnie jest to spowodowane zalegającym w środku powietrzem. Dochodzą do Ciebie niepokojące dźwięki przypominające bulgotanie? To pęcherzyki powietrza, które przyczyniają się do obniżania mocy ogrzewania. Jeśli zauważyłeś te sygnały, bez wątpienia czeka Cię odpowietrzanie grzejników. W ich środku powinna znajdywać się tylko i wyłącznie woda.

Oszczędź pieniądze, zatrudniając dobrego hydraulika!

Sprawne ogrzewanie pozwoli nam ograniczyć jesienno-zimowe wydatki. Warto wówczas pomyśleć o skorzystaniu z usług dobrego hydraulika, który pomoże nam zadbać o grzejniki, rozpozna ewentualne usterki i skutecznie je usunie. Również w przypadku montażu ogrzewania ważne jest, aby osoba, która instaluje i montuje grzejniki, robiła to dokładnie i profesjonalnie. W miesiącach zimowych coraz więcej osób decyduje się na usługi hydrauliczne. W województwie dolnośląskim liczba zleceń dla hydraulików w tym czasie wzrasta, o czym mówi nam Joanna Kuś-Gapska z serwisu Naprawek.pl:

„Tuż przed nadejściem zimy przekazujemy najwięcej zleceń dotyczących naprawy, wymiany i modernizacji centralnego ogrzewania, odpowietrzania grzejników itp. W województwie dolnośląskim coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalnych hydraulików. We Wrocławiu, w samym październiku zanotowaliśmy około 650 zgłoszeń na tego typu usługi”.

W związku ze sporym zainteresowaniem na usługi hydrauliczne może pojawić się jednak problem z dostępnością fachowców, dlatego najlepiej szukać ich za pośrednictwem serwisów internetowych jak Naprawek.pl, które poinformują nas o ich dostępności i wolnych terminach. 

 

 
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 18.1.2021 15:35
poniedziałek, 18.1.2021 15:30
poniedziałek, 18.1.2021 15:27
poniedziałek, 18.1.2021 09:14
niedziela, 17.1.2021 22:44
niedziela, 17.1.2021 22:33
sobota, 16.1.2021 11:35
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki