Wizyta w SPA we Wrocławiu. Co wybrać peeling medyczny czy mechaniczny?

piątek, 29.3.2024 12:22 125

W codziennym pędzie życia, któremu stale towarzyszy natłok obowiązków oraz stres – warto znaleźć chociaż chwilę wytchnienia, aby odprężyć się i zadbać o kondycję cery. Doskonałym pomysłem jest wówczas skorzystanie ze specjalistycznego zabiegu na twarz, podczas którego kosmetolog połączy przyjemnie z pożytecznym – wykonując złuszczanie naskórka, a także zapewniając błogi czas na relaks. Jaki rodzaj peelingu wybrać, planując wizytę w salonie SPA?

Złuszczanie naskórka w SPA we Wrocławiu – dlaczego i kiedy należy je wykonywać?

Peeling to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Powinien znajdować się w rutynie każdej osoby świadomie dbającej o stan skóry. Polega na złuszczaniu oraz usuwaniu martwego naskórka, co przynosi szereg korzyści dla cery, w tym między innymi:

  • dokładnie oczyszcza i odświeża,
  • zwiększa wnikanie składników aktywnych z kosmetyków,
  • przywraca blask oraz zdrowy wygląd naskórka,
  • wygładza, spłyca zmarszczki, a także wyrównuje koloryt skóry,
  • pobudza cerę do regeneracji,
  • poprawia elastyczność naskórka,
  • ułatwia walkę z niedoskonałościami, takimi jak zatkane pory, zaskórniki czy wypryski.

Najlepsze efekty widoczne są przy regularnym wykonywaniu peelingów. Warto jednak pamiętać, że specjaliści w renomowanych salonach SPA we Wrocławiu zalecają przeprowadzanie ich wiosną lub jesienią. Skóra osłabiona w wyniku złuszczania jest bowiem bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Wówczas nie służy jej promieniowanie słoneczne, które może powodować poparzenia, niska temperatura, suche powietrze czy wiatr – powodujące podrażnienia, zaczerwienienie, przesuszanie naskórka.

Peeling medyczny – czym jest, komu służy i dlaczego wykonują go specjaliści w SPA?

Wrocław to jedno z wielu miast, gdzie można zapisać się na zabieg złuszczania zrogowaciałego naskórka. Polecaną w tym zakresie procedurą jest między innymi peeling medyczny. To zabieg chemicznego usuwania martwych komórek za pomocą kwasów, takich jak salicylowy, glikolowy, mlekowy, azelainowy, migdałowy czy inny. Związki te delikatnie rozpuszczają obumarły naskórek, co świetnie służy osobom z każdym typem skóry, a w szczególności z cerą naczynkową i wrażliwą. W przeciwieństwie do zabiegów mechanicznych peeling medyczny nie powoduje bowiem mikro uszkodzeń cienkiego naskórka.

Mechaniczne złuszczanie skóry za pomocą mikrodermabrazji diamentowej

Wartym uwagi sposobem mechanicznego złuszczania naskórka jest mikrodermabrazja diamentowa oferowana w wielu profesjonalnych salonach SPA we Wrocławiu. To innowacyjny zabieg polegający na kontrolowanym ścieraniu zrogowaciałych komórek skóry za pomocą głowicy z mikrokryształkami diamentowymi. Zdecydowanie różni się od peelingów z użyciem mniejszych lub większych drobinek złuszczających, ponieważ jest o wiele delikatniejszy.

W wyniku tej procedury nie tylko można pozbyć się obumarłego naskórka oraz zanieczyszczeń, ale też dotlenić cerę i pobudzić ją do produkcji kolagenu. Co więcej, mikrodermabrazja jest bezbolesna, a także nie narusza warstwy hydrolipidowej skóry. Oznacza to, że mogą korzystać z niej też osoby z wrażliwą cerą.

Przed odwiedzeniem SPA we Wrocławiu czy zapisaniem się na peeling medyczny lub mikrodermabrazję diamentową warto skonsultować tę kwestię z kosmetologiem. Podczas pierwszej procedury, na przykład, wykorzystuje się specjalistyczne preparaty. Ich rodzaj i stężenie trzeba dobrać starannie oraz indywidualnie do typu cery, a także jej potrzeb. Z tego powodu opisywany zabieg musi być wykonany przez wykwalifikowanego kosmetologa. Na początku specjalista dodatkowo ocenia, czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania wybranej procedury.