Wirtualne zwiedzanie Hydropolis w Światowy Dzień Wody

niedziela, 22.3.2020 11:47 1018 0

Wrocławskie MPWiK nie tylko produkuje wodę dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska i gmin ościennych, ale również dba o edukację ekologiczną. To zadanie realizowane jest przede wszystkim w Hydropolis. Z okazji Światowego Dnia Wody, obchodzonego corocznie 22 marca, wrocławskie centrum wiedzy o wodzie będzie można odwiedzić on-line. 

Światowy Dzień Wody, który w tym roku koncentruje się na tematyce zmian klimatu, to doskonała okazja, żeby przypomnieć, że ten cenny surowiec trzeba szanować. Działalność człowieka zaburza zmiany klimatyczne.

Na świecie obserwujemy anomalie pogodowe m.in. klęski suszy i nadmierne, skumulowane w krótkim czasie opady deszczu powodujące powodzie. Wszystko to przekłada się na jeszcze większe ograniczenie dostępu do wody do picia. MPWiK Wrocław i Hydropolis – zapraszają na niezwykłe, wirtualne zwiedzanie centrum wiedzy o wodzie. 

Warunki, w jakich przyszło nam w tym roku obchodzić Światowy Dzień Wody, są wyjątkowe.  Zapraszamy Państwa do Hydropolis, choć tym razem w przestrzeni wirtualnej. Bądźcie z nami. Pamiętajcie też, że woda w kranie  jest bezpieczna i śmiało możemy z niej korzystać tak, jak do tej pory – wyjaśnia Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław. 

Prawie miliard ludzi na świecie ma ograniczony dostęp do czystej wody, którą można pić. Tymczasem zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłu i zanieczyszczeń. Szacuje się, że do 2025 roku połowa ludności będzie miała problemy z uzyskaniem wystarczającej ilości czystej wody do gotowania, picia czy innych zastosowań. Warto podkreślić, że woda słodka, która nadaje się do spożycia stanowi tylko 3% wszystkich zasobów wody na planecie.  

– Wbrew powszechnej opinii woda może nam się kiedyś skończyć. Większość wody na naszej planecie to woda słona. Spośród wody słodkiej większość jest uwięziona w postaci lodu i śniegu. Natomiast duża jej część w stanie płynnym znajduje się pod powierzchnią ziemi – mówi Edyta Turniak z Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. 

Na specjalne zwiedzanie Hydropolis zaprasza już w niedzielę, 22 marca 2020 r. o godzinie 12:00.

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy wejść na facebookowy profil Hydropolis: TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz