Ważne informacje dla mechaników

niedziela, 28.2.2021 00:00 276

Nikt nie lubi przepłacać. Z tym twierdzeniem trudno się nie zgodzić. Oszczędności szukają zarówno biedni, jak i bogaci, bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu. Podobnie jest także i w przypadku właścicieli warsztatów mechanicznych. Ci doskonale wiedzą, że zakup części i akcesoriów samochodowych po niższej cenie, automatycznie przekłada się dla nich na wyższą marżę, a to bezpośrednio wpływa na wyższy zysk.

Gdzie szukać okazji?

Jak kupować części i akcesoria samochodowe, opony, narzędzia, sprzęt i inne elementy stanowiące podstawowe wyposażenie warsztatu? Sposobów jest bardzo wiele. Ważny jest jednak przy tym zdrowy rozsądek.

Na co dzień dużo słyszy się o oszukanych przedsiębiorcach. Sposobów, aby dać się „wykolegować”, jest naprawdę wiele. To bolączka naszych czasów. Pandemia jeszcze tylko wzmocniła kreatywność nieuczciwych kontrahentów. Co robić? Komu zaufać? Gdzie szukać okazji?

Przede wszystkim należy kupować szeroko pojęty asortyment motoryzacyjny wyłączenie ze sprawdzonych źródeł. W przypadku chęci skorzystania z ofert publikowanych na forach internetowych, serwisach ogłoszeniowych, grupach na Facebooku i innych tego typu miejscach w sieci, należy zachować szczególną ostrożność i przed dokonaniem przelewu starać się zweryfikować oferenta.

Ta sama sytuacja dotyczy sklepów internetowych, w których na próżno szukać informacji o właścicielu lub które nie posiadają opublikowanego i uzupełnionego w dane teleadresowego i NIP regulaminu dokonywania transakcji. Czasem lepiej zrezygnować „z teoretycznej okazji”, niż później szukać kontrahenta na własną rękę i sądownie dociekać swoich praw.

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych oraz sprawdzonych internetowych sklepów z częściami, akcesoriami, oponami i innymi elementami wyposażenia warsztatów. Dodatkowo, coraz częściej podnoszona jest kwestia korzystania z oferty marketplace WOOPauto.

WOOPauto.com - marketplace branży automotive

Wspomniany wyżej serwis internetowy WOOPauto to funkcjonujący od 2018 roku marketplace motoryzacyjny. Działa pod adresem domenowym woopauto.com. Na pierwszy rzut oka działa jak typowy sklep internetowy, ale gdy bliżej przyglądnąć mu się, jest kilka istotnych różnic.

Pierwszą z nich jest fakt, iż jest to platforma pośrednicząca w sprzedaży asortymentu motoryzacyjnego. Łączy sprzedawców z kupującymi. Umożliwia sprzedaż i dokonywanie zakupów wyłącznie zarejestrowanym podmiotom gospodarczym (B2B).

Druga różnica dotyczy sprzedawców. Nie ma jednego sprzedawcy jak w typowym sklepie internetowym. Jest ich wielu. Na WOOPauto sprzedawcami są wyłącznie producenci, główni importerzy i dystrybutorzy części, opon, narzędzi, sprzętu i innych elementów wyposażenia warsztatów motoryzacyjnych.

Powyższa kwestia bezpośrednio ma związek z ceną oferowanego asortymentu - jest znacznie niższa niż cena rynkowa, gdyż liczba pośredników została ograniczona do niezbędnego minimum. Przykładowo opony, części zamienne, meble warsztatowe czy normalia są nawet kilkadziesiąt procent tańsze niż w innych miejscach w sieci.

Do listy korzyści płynących z korzystania z platformy WOOPauto zaliczyć należy również wysoki poziom bezpieczeństwa dokonywanych transakcji. Zarówno sprzedawcy jak i kupujący podlegają szczegółowej weryfikacji. Dzięki temu obie strony transakcji mają pewność, że zamówienie zostanie zrealizowane pomyślnie.