komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury

W czym może pomóc pośrednik finansowy? 4 obszary działania

środa, 11.9.2019 13:11 , odsłony: 1953
kategorie artykułu:

Pośrednictwo finansowe to usługa, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Osoba zajmująca się zawodowo tego typu usługami ma przewagę nad zwykłym zjadaczem chleba, dysponuje bowiem wiedzą, doświadczeniem i przede wszystkim bazą danych, dzięki którym jest w stanie zaproponować korzystne rozwiązanie. Z jakimi sprawami warto zwrócić się do pośrednika?

1. Kredyty hipoteczne

2. Kredyty gotówkowe

3. Inwestycje

4. Ubezpieczenia

W procedurach kredytowych oraz podczas wyszukiwania interesujących ofert inwestycyjnych wsparcie pośrednika będzie nieocenione. Klient oszczędza w ten sposób czas i zapewnia sobie perspektywę dotarcia do propozycji, których sam, być może, by nie odkrył.

Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny to jedna z najważniejszych decyzji, a już na pewno najważniejsze zobowiązanie finansowe, jakie podejmujemy w swoim życiu. Niemal każdy bank ma go w swojej ofercie, nie każdy konsument cechuje się jednak wystarczająco dużym samozaparciem, wolnym czasem oraz wiedzą na temat produktów finansowych, aby samodzielnie dokonać najbardziej optymalnego wyboru poprzez samodzielne porównanie ofert. Pośrednicy finansowi śledzą oferty kilkunastu banków - to, jakie to instytucje i ile z nich znajduje się w bazie, można z łatwością zweryfikować na stronie internetowej danego pośrednika, na przykład https://www.open.pl/. Są więc w stanie, na podstawie pozyskanych informacji o naszych zarobkach, zobowiązaniach, kondycji finansowej zaproponować najbardziej optymalne warunki. Będzie on mógł również wyręczyć nas w negocjacjach z bankiem oraz złożyć kilka wniosków kredytowych. Sam konsument musi z tym uważać, by nie wpłynąć negatywnie na swoją decyzję kredytową. Od pośrednika uzyskamy również informacje na temat dokumentów, jakie są wymagane.

Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe to bardzo popularna forma pozyskania dodatkowych środków, co wcale nie oznacza, że dostęp do nich jest bezproblemowy. Badanie zdolności kredytowej, kalkulacja i przedstawienie oferty zwykle zabiera czas. Czasem nawet należy udać się do oddziału kilkakrotnie, aby uzupełnić brakujące dokumenty i zaświadczenia. Dodatkowo przeciętny Kowalski nie jest w stanie zapoznać się ze wszystkimi możliwościami dostępnymi na rynku i porównać ich między sobą, aby odnaleźć tę najkorzystniejszą. W tym procesie również z pomocą przychodzi pośrednik kredytowy. Wniosek od razu wysyłany jest do kilku instytucji finansowych, by - na podstawie wyniku - klient mógł zdecydować się na warunki najbardziej mu odpowiadające. Procedura jest bardzo zbliżona do tej, która obowiązuje w przypadku omówionych wyżej kredytów hipotecznych.

Inwestycje

Niektórzy mówią, że jeśli ktoś ma pieniądze na inwestycje, powinien również potrafić je ulokować. Nie zawsze jednak sytuacja jest tak oczywista. Czasami dodatkowe środki są efektem darowizny, spadku czy po prostu gromadzonych przez lata na bezpiecznej lokacie oszczędności, które w końcu chcielibyśmy spożytkować lepiej. Wówczas można skorzystać z usług pośredników finansowych, którzy - podobnie jak w przypadku omawianych wcześniej ofert kredytowych - mają wgląd w szczegółowe oferty banków i są w stanie wyłuskać tę najlepszą i najbardziej pasującą do naszego stylu oszczędzania. W grupie produktów inwestycyjnych możemy bowiem znaleźć te o bardzo różnej specyfice: od bezpiecznych, uwzględniających zarówno lokaty, jak i obligacje, po te obarczone większym ryzykiem: fundusze inwestycyjne czy kapitałowe. Kluczem do sukcesu jest dobór strategii w zgodzie z oczekiwaniami klienta, a tym samym dopasowanie stopnia ryzyka do pożądanych efektów.

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia to kolejna usługa finansowa, której często - z braku czasu i wiedzy - poświęcamy zbyt mało czasu. Dobra polisa jest gwarancją naszego bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy mówimy o ubezpieczeniu samochodu, życia, nieruchomości czy polisie turystycznej. Ubezpieczamy się coraz chętniej i bardziej świadomie, jednak nadal zdarza się nam bezkrytyczne przedłużanie umowy z dotychczasową firmą, bez sprawdzenia, czy rzeczywiście nam się to opłaca. Tutaj także warto skorzystać z pomocy pośrednika, który - wykorzystując identyczną jak w przypadku kredytów i innych instrumentów finansowych metodę - sprawdzi, ile możemy zyskać lub zaoszczędzić, zachowując podobny zakres świadczeń przy niższej składce. Przedsiębiorcy powinni również koniecznie pomyśleć o ubezpieczeniu firmy. Objąć ono może OC działalności oraz mienie firmowe: budynki, flotę, maszyny. Środki zainwestowane w rozwój działalności na taką ochronę zasługują. Również i w tym przypadku porównanie ofert pozwoli wybrać najlepszą.

Wybierając pośrednika, kierujmy się przede wszystkim jego doświadczeniem i profesjonalizmem. Te cechy potwierdzone są zwykle rekomendacjami klientów. Dobry pośrednik, oprócz znajomości ofert oraz kontaktów z placówkami bankowymi, musi wykazać się również cierpliwością, uczciwością i zaangażowaniem. To, czy skorzystać z pomocy specjalisty, zawsze jest indywidualną decyzją. Jak pokazują jednak powyższe przykłady, jego wsparcie często przekłada się na oszczędność i czasu, i pieniędzy.

 

 
 
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele