Uruchomienie usługi analitycznej FoxyCredit na polskim rynku

czwartek, 12.11.2020 16:04 994

Kierownictwo serwisu finansowo-analitycznego FoxyCredit oficjalnie ogłosiło wejście spółki na polski rynek. Należy pamiętać, że jest to druga ekspansja organizacji w tym roku: na przykład w lipcu jej usługi stały się dostępne w Rumunii.

Przygotowania do uruchomienia projektu w Polsce rozpoczęły się wiosną, kiedy grupa specjalistów zaczęła zbierać i analizować informacje o lokalnym rynku pożyczkowym i jego kluczowych graczach. We wrześniu tego roku na nowej stronie pojawiły się już pierwsze recenzje organizacji kredytowych.

Od momentu uruchomienia ponad 500 osób porównało pożyczki online w  FoxyCredit w Polsce. Według analityków spółki 67% klientów było zainteresowanych kredytami na okres do jednego miesiąca: zgodnie z przewidywaniami, popularność wśród zainteresowanych zyskują kredyty krótkoterminowe.

Kredyty konsumenckie w Polsce: trendy rynkowe

O ile pod koniec 2019 r.  zasięg akcji kredytowej osiągnął niewielki wzrost i tylko nieznacznie przekroczył granicę 765 mld zł, to w styczniu 2020 r. Rynek urósł do 771,6 mld, a w marcu osiągnął rekordowy wówczas wynik  784,2 mld złotych. Późną wiosną i latem występowały niewielkie wahania obrotów, w tym kolejne spadki w kwietniu i maju: z powodu kwarantanny i niepewnej sytuacji finansowej ludzie woleli oszczędzać. Nowy rekord padł we wrześniu, kiedy rynek osiągnął poziom 785 mld zł.

Zdaniem analityków foxycredit.com, wartość rynku kredytów konsumenckich w Polsce będzie nadal rosła - w związku z tym coraz większy będzie popyt na usługi oferujące porównywanie i analizę mikrokredytów i bankowych kredytów konsumenckich jak FoxyCredit. 

Ma to szczególne znaczenie podczas pandemii, kiedy wiele firm zmienia swoje warunki - niektóre, chcąc zwiększyć przychody poprzez wolumeny, czynią usługę bardziej dostępną i / lub uruchamiają nowe promocje, inne wręcz przeciwnie, starają się chronić siebie zaostrzając wymagania wobec pożyczkobiorców.

Informacje o firmie

Usługa finansowo-analityczna FoxyCredit powstała w 2018 roku w Szwecji i początkowo działała wyłącznie na rynku lokalnym, ale usługa okazała się poszukiwana, więc kierownictwo firmy zdecydowało się na międzynarodową działalność. Teraz usługa jest prezentowana w innych krajach skandynawskich (Norwegia, Dania i Finlandia), a także na Ukrainie, w Rumunii, a teraz w Polsce.

Głównym przedmiotem działalności FoxyCredit jest zbieranie i analiza informacji o firmach świadczących usługi pożyczkowe dla konsumentów, w tym pozabankowe. W skład zespołu wchodzą zarówno analitycy finansowi, jak i specjaliści IT. Na stronach serwisu użytkownicy mogą porównać warunki różnych organizacji kredytowych, a w niektórych przypadkach otrzymać kody promocyjne na swoje usługi. Firma publikuje również recenzje klientów banków i organizacji mikrofinansowych.