Uroczyste wręczenie broni

czwartek, 22.2.2024 11:03 273 0

20 lutego 2024 r. na placu apelowym 10 Brygady Łączności we Wrocławiu, odbyło się symboliczne wręczenie broni żołnierzom, którzy rozpoczęli szkolenie podstawowe w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. 

Broń to nieodłączny atrybut żołnierza, będący symbolem wierność i oddania Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczyste wręczenie broni to jedno z najważniejszych wydarzeń, zapadające w pamięci każdego żołnierza, jest pierwszym etapem w procesie przygotowania młodych obywateli do służby w Siłach Zbrojnych, od tego momentu szkolenie nabiera innego znaczenia i tempa.

Jestem przekonany, że czas spędzony w polu i na przykoszarowych placach ćwiczeń, a także, zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą wam w pełni przygotować się na największe poświęcenie, służbę naszej Ojczyźnie, w myśl maksymy "Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju"- mówił Dowódca Brygady pułkownik Dariusz Dejneka. 

Ochotnicy z 10 Brygady Łączności biorą udział w 28 dniowym szkoleniu podstawowym, którego zwieńczeniem będzie uroczyste złożenie przysięgi wojskowej. W trakcie intensywnego szkolenia zdobędą niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności wojskowe.

 

foto: 10 Brygada Łączności

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)