komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Uprawnienia budowlane, które warto zdobyć

środa, 29.7.2020 16:53 , odsłony: 150
kategorie artykułu:

Budownictwo jest tym typem aktywności ludzkiej, który wymaga szczególnej staranności oraz pieczołowitości, dzięki czemu to, co zbudujemy, będzie bezpieczne oraz funkcjonalne dla wszystkich potencjalnych użytkowników oraz użytkowniczek. Także bezpieczeństwo oraz staranność na każdym, nawet najwcześniejszym, etapie budowy ma tu szczególne znaczenie. Stąd też budową nie mogą kierować przypadkowe osoby i do ich prowadzenia, czy też nadzorowania oraz odbiorów technicznych uprawniają specjalne szkolenia. Oczywiście każdorazowo kończą się one egzaminami, nierzadko państwowymi i dopiero specjalne certyfikaty wydane na ich podstawie, pozwalają nam na pracę jako, np. kierownik budowy. Jeśli więc marzymy o pracy, która jest kreatywna i pozostawia wiele pola do popisu, można się zdecydować na ich zdobycie w przyszłości. Praca taka na pewno będzie satysfakcjonująca, odpowiedzialna oraz dobrze płatna. Warto się nad tym zastanowić.

1. Prawie sto lat temu - krótka historia uprawnień

2. Kursy, które dają szereg możliwości

3. Szczegóły maja wielkie znaczenie

4. Wiele etapów - efektowny sukces

Prawie sto lat temu - krótka historia uprawnień

W poszukiwaniu odpowiedzi na to, czym są uprawnienia budowlane, można skorzystać z tego, co przynosi nam Internet. Nie od rzeczy będzie także lektura fachowych czasopism lub książek, czy też podręczników budownictwa. Wiedza w tym aspekcie jest szczególnie rozległa i na pewno warto się z nią zapoznać. Uprawnienia budowlane zostały ogłoszone na terenie Polski w 1928 roku specjalnym Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i w tej formie przetrwały drugą wojnę światową i pozostawały w mocy do 1961 roku. Określały one, że budowami mogą kierować tylko i wyłącznie osoby, posiadające odpowiednie kwalifikacje. Potem następowały różne zmiany, aż do momentu w którym w 1994 ostatecznie wprowadzono ustawę sankcjonującą, m.in.  obecnie panujący obowiązek egzaminacyjny. Bez zdania takiego egzaminu nie można kierować budowami, nadzorem, czy też projektowaniem, itp.

Kursy, które dają szereg możliwości

Dzięki tym specjalnym uprawnieniom, które otrzymujemy po tym, jak zdamy egzamin na uprawnienia budowlane, możemy samodzielnie kierować, projektować lub nadzorować różnorodne budowy. Pozwalają one także kierować wytwarzaniem poszczególnych elementów konstrukcyjnych niezbędnych przy budowaniu, czy też sprawdzać projekty budowlane pod różnorodnym kątem. Do tego aby przygotować się dobrze do takiego egzaminu przyda się program do nauki na uprawnienia budowlane, który możemy nabyć w sieci, np. na stronie uprawnienia-budowlane.com. Program taki można zamontować zarówno na komputerze, czy też na smartfonie, można też z niego korzystać online. Egzamin, który będziemy musieli potem zdać, nie należy do najprostszych. Samych uprawnień jest całkiem sporo, a więc znaczy to, że uprawnienie do budowy mostów nie obejmuje np. uprawnień kolejowych, itp. Wyjątków i kruczków jest tutaj cała masa, warto więc zapoznać się z nimi na specjalistycznych stronach w sieci. Sam kurs na uprawnienia budowlane może być kursem stacjonarnym, ale możemy go także odbyć online, co może być szczególnie korzystne dla tych z nas, którzy cenią sobie swój czas.

Szczegóły maja wielkie znaczenie

Zdobycie uprawnień drogowych, mostowych, sanitarnych, telekomunikacyjnych, kolejowych, czy konstrukcyjno-budowlanych lub innych, otwiera przed nami zupełnie nowe ścieżki kariery. Przepisy dotyczące uprawnień budowlanych są liczne i bardzo szczegółowe, tak więc trzeba się z nimi zapoznać w taki sposób, aby zdać egzamin - najlepiej za pierwszym razem. Egzaminacyjne pytania na uprawnienia budowlane znajdziemy w sieci, ale podstawą będzie ich opanowanie na przyzwoitym poziomie. Potrzebne tutaj będzie także odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz praktyka w danym zawodzie. Egzamin taki jest egzaminem państwowym, przeprowadzanym dwa razy do roku w sesjach: wiosna (maj), jesień (listopad). Za organizację egzaminu odpowiada Państwowa Izba Inżynierów Budownictwa, która przeprowadza testy na uprawnienia budowlane. Składa się on z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. Egzamin pisemny zalicza przynajmniej siedemdziesiąt pięć procent poprawnych odpowiedzi, a potem możemy przystąpić do części ustnej egzaminu. W przypadku jej niezdania nie ma obowiązku powtórnego zdawania części pisemnej. Wystarczy poprawić jedynie część ustną.

Wiele etapów - efektowny sukces

Warunkiem koniecznym uzyskania uprawnień jest także zdanie egzaminu przed Okręgowymi Izbami Inżynierów. Pytania testowe możemy tu także pozyskać bezpośrednio na nasz komputer, po wykupieniu specjalnego klucza licencyjnego, który da nam dostęp do testów. Testy te są na bieżąco aktualizowane, więc nie ma ryzyka, że nauczymy się niepoprawnych odpowiedzi. Dobrze uporządkowana wiedza ma tu szczególne znaczenie. Warto więc sięgać po sprawdzone rozwiązania, które dadzą nam pewność w momencie przystąpienia do egzaminów. Tylko kompleksowe oraz porządne przygotowanie się do poszczególnych etapów egzaminacyjnych zagwarantuje nam zdobycie upragnionych uprawnień budowlanych.

 

 

Więcej informacji uzyskasz od:

Uprawnienia Budowlane Invest Construction 

ul. Spółdzielcza 2

19-200 Grajewo

Email: biuro@uprawnienia-budowlane.com

Tel.: 515870249

WWW: 

http://uprawnienia-budowlane.com/

 
piątek, 7.8.2020 00:00
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele