Terminale płatnicze – podstawa w każdym przedsiębiorstwie!

czwartek, 8.8.2019 19:41 815

Niezależnie od tego, czy prowadzisz niewielką firmę, czy duże przedsiębiorstwo - terminal płatniczy to podstawa! Dowiedz się, jakie terminale płatnicze masz do wyboru!

Terminale płatnicze to obecnie standard. Przedsiębiorstwa, które w 2019 roku oferują „płatność tylko gotówką”, skazane są na niższe obroty i mniejszą liczbę klientów. Okazuje się bowiem, że fanów wirtualnych pieniędzy i plastikowych kart wciąż przybywa. Coraz rzadziej nosimy przy sobie gotówkę, a banki wydały już w naszym kraju łącznie blisko 40 mln kart płatniczych! To znaczy, że statystycznie każdy obywatel jest jej posiadaczem.

Konsumenci w licznych badaniach opinii przyznają, że chętniej i częściej robią zakupy w punktach, w których mają możliwość wyboru dowolnej formy płatności. Przy płatnościach kartą wydają więcej, bo nie ogranicza ich ilość gotówki przy sobie. Płatności bezgotówkowe są wygodniejsze, szybsze i bardziej komfortowe od tradycyjnych płatności także dla przedsiębiorców. Eliminują bowiem niebezpieczeństwo przyjęcia fałszywych banknotów, a także konieczność trzymania gotówki w kasie czy wożenia jej do banku.

Z rosnącą popularnością transakcji bezgotówkowych rośnie liczba dostępnych na rynku modeli terminali kart płatniczych. Urządzenia różnią się od siebie znacząco.

Terminale płatnicze – jakie mają funkcje?

Wśród terminali kart płatniczych POS najpopularniejsze są terminale stacjonarne. Gwarantują one wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodną pracę, ponieważ wykorzystują połączenie niezależne od sieci mobilnej.

Innym rodzajem jest terminal mobilny. Bezprzewodowe urządzenie z dotykowym ekranem sprawdza się świetnie wszędzie tam, gdzie trzeba dotrzeć do klienta – np. w restauracjach czy hotelach. Ponadto ma wytrzymałą baterię i umożliwia elektroniczne przechowywanie potwierdzeń transakcji, dzięki czemu nie trzeba ich drukować. Więcej informacji o terminalach płatniczych, ich rodzajach i funkcjach dowiesz się na stronie Terminale Płatnicze eService.

Terminale coraz rzadziej stanowią urządzenie wyłącznie do płacenia. Dzięki nim możliwe jest np. wypłacenie gotówki – tzw. opcja Cashback, zmiana waluty – przy płatności kartą, a także doładowanie telefonu. Poza tym terminal może mieć funkcję kalkulatora i dodatkowego naliczania napiwków. Można także umieścić na awersie wydruku logo lub slogan reklamowy danego przedsiębiorstwa, co pozwala zwiększyć rozpoznawalność firmy.

Terminal płatniczy daje korzyści nie tylko klientom, ale także przedsiębiorcom. Ułatwia bowiem transakcje i sprawia, że są one komfortowe, szybkie i wygodne!

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz