komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 20 października 2020

Ireny, Kleopatry

Targi Edukacji Międzykulturowej

wtorek, 15.9.2020 14:32 , komentarze: 0 , odsłony: 192
kategorie artykułu:

W dniach 23-25 września 2020 r. odbędą się we Wrocławiu (głównie online) VI Targi Edukacji Międzykulturowej pt. „Zwroty akcji w edukacji. Zmiany i adaptacje do nowej sytuacji społecznej i kulturowej”  (IV edycja międzynarodowa), organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Biurem Saksonii we Wrocławiu, Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu oraz Uniwersytetem Wrocławskim.

Targi to coroczne wydarzenie, które odbywa się we Wrocławiu od 2014 roku. Ich celem jest promowanie i rozwijanie kompetencji międzykulturowych oraz dobrych praktyk międzykulturowych. W wydarzeniu biorą udział polskie i światowe organizacje pozarządowe i instytucje, które wspierają edukację na rzecz otwartości, wzajemnego szacunku i dialogu. W tym roku swój udział potwierdził m.in. Katja Meier (saksońska ministra ds. prawa i demokracji) czy Rinus Penninx (założyciel Institute for Migration and Ethnic Studies w Amsterdamie).

Głównym tematem tegorocznej edycji Targów będzie zmiana oraz adaptacja w sytuacji pandemicznej. Chcielibyśmy, aby Targi stały się miejscem - przystankiem, gdzie wspólnie zastanowimy się na tym, co nas spotkało w ostatnich miesiącach i co może spotkać w najbliższej przyszłości. Podczas Targów będzie okazja dowiedzieć się wiele na temat edukacji międzykulturowej w sytuacji kryzysowej, budowania relacji międzykulturowych, roli oświaty w tworzeniu i podtrzymywaniu tożsamości mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce i wiele innych.

Udział we wszystkich wykładach i panelach dyskusyjnych będzie możliwy wyłącznie online. Będą one transmitowane z Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w synagodze Pod Białym Bocianem na facebooku Wielokultury Wrocław i profilach Partnerów. Z kolei w wielu wydarzeniach towarzyszących będzie można wziąć udział na miejscu: warsztatach, seminariach, pokazach filmowych Brave Cinema i spotkaniach związanych z tematyką międzykulturową.

 

Wasze komentarze

środa, 14.10.2020 15:16
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele