Tani internet na kartę? To możliwe!

poniedziałek, 12.2.2024 10:11 168

Internet w telefonie jest dziś tak powszechny, że stał się praktycznie podstawową usługą telekomunikacyjną. Nic zatem dziwnego, że każdy szuka jak najtańszego internetu na kartę. Nikt nie chce przepłacać za coś, do czego darmowy dostęp ma się w autobusach, restauracjach czy miejskich hot-spotach. A my sprawdziliśmy, który operator oferuje naprawdę tani internet w usługach na kartę.

Najtańszy internet na kartę

Ogromna zaleta oferty na kartę, którą jest brak konieczności płacenia co miesiąc określonej kwoty, jest w pewnym sensie jej wadą. Bo gdy możesz doładowywać konto nawet tak niskimi wartościami, jak 5 zł, to w teorii ciężko przy tym o stały dostęp do internetu w telefonie (gdy jest się poza zasięgiem Wi-Fi). W teorii, bo szukając najtańszego internetu na kartę, natknęliśmy się na ofertę, która faktycznie umożliwia całkiem swobodne korzystanie z sieci nawet przy najniższych wartościach zasileń. Mowa tutaj o internecie Orange na kartę, a dokładniej: taryfie Orange Free na kartę. Czym się wyróżnia?

Orange Free na kartę – tani internet, bo… bez kupowania

Internet na kartę w Orange Free jest przyznawany po każdym doładowaniu, bez konieczności zamawiania specjalnego pakietu. Nie trzeba zatem wstukiwać żadnych kodów na klawiaturze czy nawet kupować pakietu internetu Orange w aplikacji. Zależnie od tego, jaką kwotą zasilisz konto, otrzymasz przypisaną do niej paczkę danych – dzieje się to automatycznie i nie pobiera pieniędzy z wartości doładowania. Czyli w praktyce nawet nie kupujesz internetu, po prostu go otrzymujesz.

Dla przykładu: za doładowanie konta kwotą 5 zł otrzymujesz 2,5 GB danych, a za 10 zł – 5 GB. Co istotne, możliwość ich wykorzystania jest ograniczona czasowo, również w sposób zależny od nominału zasilenia. Przy piątce masz 2 dni ważności internetu, a przy dyszce: 5 dni. Czyli w zasadzie tyle, ile mogłoby zająć wykorzystanie tej wielkości paczek przy aktywnym korzystaniu z sieci. A to czyni tego rodzaju pakietu internetu Orange bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem np. podczas podróży pociągiem czy kilkudniowej delegacji/wyjazdu prywatnego. Szczególnie że są też oczywiście dostępne większe paczki, w tym działające przez pełen miesiąc.

Jakie są pakiety w Orange Free na kartę?

W Orange Free na kartę pakiety internetu są naprawdę zróżnicowane. Najprościej można je podzielić na dwie grupy: kilkudniowe oraz ważne nawet parę miesięcy. W tej pierwszej znajdują się wspomniane wcześniej „awaryjne” paczki danych: 2,5 GB na 2 dni i 5 GB na 5 dni. Pakiety internetowe o dłuższym terminie ważności to między innymi 15 GB na 31 dni, 25 GB na 93 dni czy 100 GB na 310 dni.

Co więcej, można przedłużyć ważność konta oraz internetu w Orange Free na kartę. Sieć oferuje bowiem kody, z którymi wydłuży się ten termin ważności o 7, 31 albo nawet 365 dni – za kolejno 3 zł, 7 zł albo 29 zł. A także opcję przedłużenia w aplikacji Mój Orange, czyli bez konieczności szukania specjalnego kodu. W obu przypadkach zyskujesz bardzo tani internet, który może być aktywny nawet przez rok.

Bonusowy internetu na kartę w Orange Free

Internet w Orange Free na kartę nie kończy się na paczkach, które otrzymuje się po każdym doładowaniu. Można też dostawać bezpłatny bonus 10 GB – wpada zawsze, gdy zasili się konto online. Bez względu na to, ile razy w ciągu miesiąca, tygodnia czy nawet dnia konto zostanie doładowane i bez względu na to, jaką kwotą. 10 GB otrzymuje się za każdym razem i w pierwszej kolejności wykorzystywany jest bonus, a dopiero po nim gigabajty przysługujące w ramach doładowania konta w Orange Free na kartę.

Przy najniższej wartości doładowania, a więc przy 5 zł, możesz mieć zatem (łącznie z bonusem) 12,5 GB danych – co czyni tę propozycję jedną z najtańszych ofert internetu na kartę!