Tabletki na potencję na bazie naturalnych składników czy lek bez recepty?

piątek, 26.2.2021 20:07

W życiu każdego mężczyzny przychodzi dzień, w którym sprawność seksualna ulega osłabieniu. Pogorszenie libido oraz trudność z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji przytrafia się coraz młodszym mężczyznom. Gdy pojawiają się problemy w sypialni mężczyźni sięgają po tabletki na potencję bez recepty, pytanie tylko czy są skuteczne?

Działanie tabletek na potencję - Lek czy suplement diety?

Choć cel który mają pomóc osiągnąć nam suplementy i leki bez recepty jest taki sam, różnią się one od siebie mechanizmem działania. Wiedząc w jaki sposób działa dany środek pozwoli nam dobrać odpowiedni produkt do swoich potrzeb. 

1. Naturalne suplementy na potencję

Naturalne preparaty bazują na ekstraktach roślinnych, a także witaminach i minerałach usprawniających funkcjonowanie organizmu. Nie wymuszają sztucznych reakcji, nie działają doraźnie, a na efekty ich stosowania musimy poczekać nieco dłużej.

Najczęściej w składzie tego typu produktów znajdziemy buzdyganka naziemnego, l-argininę, żeń-szeń, kozieradkę oraz palmę sabałową. Buzdyganek naziemny odpowiada za usprawnienie pracy układu hormonalnego i podniesienie poziomu wolnego testosteronu w granicach fizjologicznych norm. Buzdyganek (tribulus terrestris) poprzez zawartość saponin steroidowych i wpływ na poziom testosteronu podnosi libido, dzięki czemu rośnie ochota na seks.

L-arginina odpowiada za rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu do ciał jamistych penisa może przedostać się większa ilość krwi. L-arginina jest podstawowym składnikiem naturalnych preparatów na potencję, dzięki niej erekcja jest mocniejsza i utrzymuje się dłużej.

Żeń-szeń podobnie jak kozieradka pospolita wpływa korzystnie na poprawę libido, poprawia również cyrkulację krwi i dodaje energii.   

Działanie suplementów diety nie jest doraźne, należy więc systematycznie stosować wybrane tabletki aby odczuć poprawę. Dużą zaletą tego typu produktów jest bezpieczeństwo stosowania, ze względu na zawartość wyłącznie składników pochodzenia naturalnego.

Dodatkową korzyścią jest poprawa sprawności seksualnej bez konieczności pamiętania o połknięciu tabletki na godzinę przed stosunkiem. Systematyczne stosowanie preparatu pozwala być gotowym w każdej sytuacji.

Do minusów z pewnością zaliczyć można brak gwarancji efektów, w przypadku suplementów diety skuteczność produktu uzależniona jest w dużym stopniu od indywidualnej reakcji organizmu.

Jeśli nie wiesz, które produkty są warte uwagi, w rankingu środków na potencję sizemed znajdziesz porównanie 3 popularnych preparatów w tej kategorii. Autorzy rankingu porównali cenę, skład oraz opinie użytkowników, dzięki czemu nie musisz szukać informacji o każdym produkcie osobno.

2. Leki na bazie sildenafilu

Leki dostępne bez recepty bazują na sildenafilu. Sildenafil rozszerza naczynia krwionośne umożliwiając przedostanie się większej ilości krwi do penisa.

Do zalet tego typu środków z pewnością możemy zaliczyć szybkość działania (60 minut od połknięcia pastylki) oraz wysoką skuteczność. Leki OTC mogą być dobry rozwiązaniem dla osób, które potrzebują “pomocy” od czasu do czasu, dlaczego?

Sildenafil może powodować skutki uboczne tj. m.in:

  • bóle głowy,
  • nudności,
  • uczucie zatkanego nosa, 
  • zaburzenia widzenia,
  • bolesną i długo utrzymującą się erekcję. 

Codzienne stosowanie leków na bazie sildenafilu może zwiększać ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Minusem może być również cena, która może wydawać się przystępna, tak przy codzienny stosowaniu może znacząco obciążyć domowy budżet.

Leki OTC mogą nie być dobrym wyborem dla osób, które nie tylko mają problemy z uzyskaniem erekcji, ale także skarżą się na obniżenie libido. Aby syldenafil mógł działać optymalnie, konieczne jest podniecenie seksualne. 

Podsumowanie

Zarówno naturalne preparaty jak i leki OTC mają swoje wady i zalety. Jeśli występują u Ciebie przeciwwskazania do stosowania sildenafilu, suplementy diety mogą stanowić ciekawą alternatywę. Ich stosowanie jest bardzo proste i z reguły ogranicza się do połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia.

Jeśli nie chcesz czekać na efekty i potrzebujesz “wsparcia” tu i teraz, a Twój stan zdrowia na to pozwala, leki na bazie sildenafilu mogą być dobrym wyborem. 

 

https://sizemed.pl


Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz