komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 2 czerwca 2020

Marianny, Marcelina


Tabletka dzień po - jak ją uzyskać?

sobota, 21.3.2020 22:45 , odsłony: 512
kategorie artykułu:

Niechciana ciąża jest problemem dla każdej kobiety bez względu na wiek i sytuację życiową. Dzięki antykoncepcji, przypadków nieplanowanych ciąż jest coraz mniej, jednak wciąż do nich dochodzi. Aby świadomie planować potomstwo i ochronić się przed tak zwaną wpadką, warto zapoznać się z wszelkimi metodami antykoncepcji, w tym z antykoncepcją awaryjną. Tabletka dzień po to ratunek dla wielu pań, gdy inne metody zapobiegania ciąży zawiodą.

1. Czym jest tabletka dzień po?

2. Recepta online ułatwia uzyskanie pomocy

3. Zgłoś się do zdalnej przychodni - możesz to zrobić do 72 godzin po stosunku!

 

Korzystanie z antykoncepcji awaryjnej pozwala zmniejszyć ryzyko niechcianej ciąży, jeżeli inne zabezpieczenia zawiodły. Dzięki tabletce dzień po wiele pań może spać spokojnie, nawet gdy podczas stosunku doszło do pęknięcia prezerwatywy. Jak działa antykoncepcja awaryjna? Dowiedz się, czym działa tabletka dzień po.

 

Czym jest tabletka dzień po?

 

Tabletka dzień po to potoczna nazwa środków antykoncepcyjnych, które można przyjąć po odbyciu niezabezpieczonego stosunku. W zależności od substancji czynnej zawartej w pigułce, jej skuteczność będzie sięgała do 72-120 godzin po współżyciu. Tabletka awaryjna działa jedynie, gdy do zapłodnienia jeszcze nie doszło. Jeżeli komórka jajowa i plemnik połączyły się, skuteczność pigułki jest ograniczona. Dzieje się tak, gdyż antykoncepcja awaryjna nie ma nic wspólnego ze środkami wczesnoporonnymi. Jeżeli doszło do zapłodnienia, a zarodek zagnieździł się w macicy, jest w pełni bezpieczny. Płód będzie rozwijał się prawidłowo, nawet gdy zażyje się tabletkę po.

 

Tabletka dzień po - antykoncepcja awaryjna to środek, po który powinno się sięgać jedynie w ostateczności. Pierwszym sposobem zapobiegania ciąży są prezerwatywy, środki plemnikobójcze oraz antykoncepcja hormonalna, przepisywana przez lekarza ginekologa. Tabletki dzień po zawierają dużą dawkę hormonów. Ich zbyt częste stosowanie może prowadzić do rozregulowania cyklu miesięcznego i wystąpienia skutków ubocznych, których listę znajdzie się w ulotce dołączonej do opakowania z antykoncepcją awaryjną.

tabletka dzień po - zdalna przychodnia

Recepta online ułatwia uzyskanie pomocy

 

Wiele Polek skarży się, że ma utrudniony dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Problem pojawia się zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie czas oczekiwania na wizytę u ginekologa jest długi, a dodatkowo lekarz odmawia wypisania recepty na tabletkę dzień po. W takich i podobnych sytuacjach rozwiązaniem jest recepta online. Można ją uzyskać od zespołu lekarzy, którzy nie podpisali klauzuli sumienia i wspierają kobiety w świadomym planowaniu ciąży.

 

Panie, które interesuje recepta online, chcą wiedzieć, jak to działa? W jaki sposób się ją uzyskuje, kto ją przepisuje i czy jest to działanie legalne. Recepta online na tabletkę dzień po jest wydawana zgodnie z prawem przez praktykującego lekarza. Aby ją otrzymać, powinno się zapisać na wizytę w przychodni zdalnej i zaczekać na konsultację z lekarzem.

tabletka dzień po - zdalna przychodnia

Zgłoś się do zdalnej przychodni - możesz to zrobić do 72 godzin po stosunku!

 

Po zgłoszeniu się do przychodni zdalnej, na przykład zdalnaprzychodnia.pl, czas oczekiwania na konsultację z lekarzem jest krótki. Podczas wizyty online lekarz zbiera wywiad od pacjentki, a następnie przygotowuje dla niej receptę. Leki na receptę przez Internet są niedostępne, jednak wydanie recepty na ich zakup jest możliwe. W przypadku tabletki dzień po odbiór w aptece jest możliwy w dowolnym mieście i punkcie. Ważne jest jedynie pamiętanie, by zgłosić się do zdalnej przychodni po receptę online w odpowiednim czasie - jej skuteczność sięga maksymalnie do 72 godzin po odbyciu niezabezpieczonego stosunku.

 

 
poniedziałek, 1.6.2020 14:50
poniedziałek, 1.6.2020 14:41
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele