Szybki kredyt na niespodziewane wydatki - jaki wybrać?

wtorek, 8.6.2021 15:42

O ile większość z nas zazwyczaj jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z wieloma niespodziewanymi sytuacjami, o tyle może zdarzyć się również tak, że będziemy potrzebować dodatkowych środków na uporanie się z konkretnym zdarzeniem czy problemem. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak szybko i sprawnie wybrać najlepszy dostępny kredyt konsumencki?

1. Kredyt konsumencki - kiedy warto się na niego zdecydować?

2. Jak szybko podjąć decyzję o wyborze kredytu?

3. Najważniejsze cechy kredytu, na które trzeba zwrócić uwagę

4. Gdzie szukać najlepszych ofert?

Kredyt konsumencki - kiedy warto się na niego zdecydować?

Czasem w życiu zdarza się tak, że chcemy osiągnąć konkretny cel lub zrealizować jakąś swoją potrzebę, jednak nie mamy dość środków, aby to zrobić. W takiej sytuacji nie jesteśmy jednak pozostawieni sami sobie - współcześnie na rynku mamy na tyle rozbudowaną ofertę finansowych produktów bankowych i pozabankowych, że każdy jest w stanie znaleźć wsparcie idealne dla swoich potrzeb. Jeżeli więc zaliczamy się do podobnej grupy, warto rozważyć wspomożenie swojego projektu kredytem konsumenckim. Jeżeli wybierzemy go rozsądnie i będziemy uważać na to, na jakie warunki się zgadzamy, będzie to znaczące wsparcie na miarę naszych potrzeb.

Jak szybko podjąć decyzję o wyborze kredytu?

Jeżeli zależy nam na czasie, przede wszystkim powinniśmy sami zadbać o poziom swojej wiedzy. Warto posługiwać się rankingami i porównaniami, jak na przykład ranking kredytów 15 tys. lub podobne, odpowiadające naszym potrzebom. W ten sposób poznamy najlepsze oferty na rynku i będzie nam łatwiej zdecydować, która propozycja bankowa jest dla nas najkorzystniejsza. Możemy również skorzystać z kalkulatorów kredytowych, które ułatwią nam obliczenie całkowitego kosztu pożyczki oraz wielu innych parametrów, które powinniśmy poznać przed podjęciem decyzji.

Najważniejsze cechy kredytu, na które trzeba zwrócić uwagę

Każdy kredyt konsumencki posiada szereg cech, które powinniśmy poznać zanim się na niego zdecydujemy. Zaliczają się do nich:

  • oprocentowanie: ten parametr określa, na jaki procent bank jest skłonny pożyczyć nam pieniądze. Im wyższy, tym umowa jest dla nas mniej korzystna. Oprocentowanie ma również znaczenie, jeżeli chcemy skorzystać z kalkulatora kredytowego;
  • RRSO: inaczej Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, wskazuje na całkowity koszt kredytu, jaki będziemy musieli ponieść;
  • wysokość miesięcznej raty: ten aspekt jest szczególnie ważny dla naszego miesięcznego budżetu;
  • rodzaj miesięcznej raty: rata kredytu może być stała lub malejąca. Warto zwrócić na to uwagę przy wybieraniu najlepszej oferty;
  • ubezpieczenie: bank może wymagać od nas ubezpieczenia kredytu, co stanowi jego dodatkowy koszt. Dlatego warto mieć to na względzie przy szacowaniu ostatecznego kosztu pożyczki.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

Jeżeli nie jesteśmy na bieżąco z rynkiem kredytów konsumenckich, zrozumiałym jest że możemy poczuć się trochę zagubieni. W końcu obecnie mamy do wyboru ogromną ilość ofert, z których każda ma swoje mocne i słabe strony. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto skorzystać ze strony-porównywarki i kalkulatora kredytowego. Wykorzystanie tych narzędzi umożliwi nam precyzyjne określenie, które kredyty faktycznie są dla nas korzystne, a które tylko sprawiają takie pozory. Zwykle podobne strony są również na bieżąco aktualizowane pod kątem wszelkiego rodzaju promocji i dodatków, dzięki którym jesteśmy w stanie obniżyć ostateczny koszt zobowiązania. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie ekredyt24.com.pl.

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz