komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Szkoła online – szkoła przyszłości

wtorek, 2.6.2020 17:46 , odsłony: 108
kategorie artykułu:

Nikt nie spodziewał się tak gwałtownej epidemii, a co za tym idzie – konieczności przeniesienia działalności edukacyjnej do internetu. Setki nauczycieli borykają się dzisiaj z problemem prowadzenia interesujących i dobrych merytorycznie lekcji zdalnych. W ofercie ECRK LEX znaleźć można szereg szkoleń, które pozwolą nauczycielom opanować nauczanie online, a także podpowiedzą, jak uporać się z kwestiami technicznymi.

Zdalne lekcje

Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa pandemia COViD-19 i jak długo placówki oświatowe skazane będą na zdalne nauczanie. Po pierwszym paraliżu przyszedł czas na realne rozwiązania i dlatego też należy systematycznie ulepszać system pracy z uczniem online. Nauczyciele, dotychczas często nieprzystosowani do świata online, potrzebują wsparcia w tej wirtualnej rzeczywistości. Jak bowiem przekazać wiedzę tak, by lekcja była ciekawa, ale i zrozumiała? Jak utrzymać uwagę ucznia w rozproszonym świecie online? Na jakiej zasadzie wiedzę egzekwować i na co zwrócić uwagę? To tylko niektóre z pytań, które dzisiaj zadają sobie setki nauczycieli. Z odpowiedzią przychodzi Elżbieta Linowska, ECRK Lex i ich oferta szkoleń.

E-szkolenia dla e-szkoły

Wiele przedsiębiorstw i gałęzi działalności przechodzi obecnie w system pracy zdalnej. Szkoły dotychczas nie do końca były przygotowane na tego rodzaju rozwiązania, dlatego teraz muszą szybko nadrabiać, aby zarówno uczniowie otrzymali wiedzę, jaka jest od nich wymagana na danym poziomie, jak i nauczyciele byli w stanie zrealizować cały materiał. Szkolenia ECRK LEX gruntownie przygotowują do prowadzenia zajęć przez Internet. To nie tylko pomoc w samodzielnym opracowaniu materiałów na lekcje, ale zajęcia metodologiczne, metodyczne i techniczne.  

Oferta szkoleń dla nauczycieli

ECRK Lex ma w swej ofercie szkolenia przede wszystkim dedykowane nauczycielom, jednak wśród nich znajda się również kursy dla dyrektorów czy pracowników administracyjnych oświaty. Kursy te pozwalają na opracowanie zdalnych lekcji z wykorzystaniem atrakcyjnych metod nauczania, dzięki którym nasi uczniowie nie będą znudzeni. Organizacja lekcji online nie jest łatwa, jednak może być przyjemnością zarówno dla uczniów, jak i ich wychowawców, którzy wcale nie muszą być skazani na czterdziestopięciominutowy wykład do garstki znudzonych dzieciaków. Przekazywanie wiedzy z pomocą współczesnych narzędzi technologicznych często jest dużo bardziej przyswajaną przez dzieci i młodzież formą, jest to bowiem pokolenie, które czasem bardziej „żyje” online niż bez dostępu do sieci.

 
dzisiaj, 8 godz temu
czwartek, 9.7.2020 15:06
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki